AOL już samodzielna

12-12-2009, 13:57

W czwartek AOL ponownie pojawiła się na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku. Rozwód z Time Warner został zakończony.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W połowie listopada Dziennik Internautów poinformował o rozwodzie Time Warner z America Online (AOL). Trwający dziesięć lat związek obu firm miał zostać zakończony, głównie ze względów finansowych - AOL nigdy nie udało się spełnić pokładanych w niej nadziei. W efekcie firma stawała się coraz większym ciężarem dla swego właściciela.

Udziałowcy Time Warner za każde 11 akcji firmy otrzymają jeden udział w AOL. Od czwartku walory America Online są już notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Jej obecna wartość - 2,5 miliardów dolarów - to jednak zaledwie około 10 procent tej z okresu największej świetności. Firma od lat traci bowiem klientów i znaczenie na amerykańskim rynku. W 2002 roku miała 26 milionów abonentów, obecnie około 5,4 milionów - przypomina BBC News.

>> Czytaj także: Rozwód Time Warner z AOL

Działająca samodzielnie AOL skupi się teraz na dostarczaniu treści, w czym upatruje głównego źródła swoich dochodów i w czym widzi największy potencjał. Ważne mają być dla niej także reklama online i technologie komunikacyjne.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Time Warnertag AOL
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.