Anonymous znów zaatakowali strony egipskiego rządu

20-12-2011, 11:56

Strony należące do największych egipskich organizacji rządowych zostały po raz kolejny zablokowane przez internetowych aktywistów.

Jak poinformowała grupa Anonymous na Twitterze, obecnie celem jej ataków są największe egipskie witryny należące do rządu. Pierwsze efekty działań aktywistów są już widoczne.

Czytaj także: Trzy lata więzienia za wiadomość na Facebooku

Internauci w serwisie mikroblogowym wykorzystują zwrot "Tango Down" do oznaczania tego, które ze stron nie są już dostępne w sieci. Wcześniej identyczna fraza towarzyszyła atakom LulzSec na strony CIA, które zresztą również zakończyły się niedostępnością witryny amerykańskiej organizacji.

Tym razem Anonymous tłumaczy, że ataki są odpowiedzią na brutalne zachowania żołnierzy, którzy mieli zbyt ostro zareagować na protesty w Kairze. Mieszkańcy tamtych terenów żądali w ostatnich dniach zakończenia rządów wojskowych w Egipcie.

Sytuację dodatkowo zaogniły zdjęcia przedstawiające żołnierzy brutalnie bijących mieszkańców Kairu, które wywołały międzynarodowe oburzenie. Warto przypomnieć, że w sierpniu jedna z egipskich aktywistek została postawiona przed sąd za wiadomość na Twitterze. Zdaniem władz nawoływała w ten sposób do przemocy i szerzyła nieprawdziwe informacje.

Czytaj także: Kolejny członek Anonymous trafia za kratki


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy