Anonymous znów atakują Koreę Północną. Przybywa żartów z Kim Dzong Una

15-04-2013, 23:09

Haktywiści wciąż kontrolują oficjalny kanał Korei Północnej na Twitterze, jednak działania Anonymous są widoczne również poza społecznościowymi witrynami.

Anonymous grozili Korei Północnej internetowymi atakami, jednak Kim Dzong Un widocznie nie przejął się żądaniami aktywistów. Od dyktatora chciano m.in. ustąpienia ze stanowiska oraz zmiany ustroju na demokrację - realizacja tego scenariusza była więc mało prawdopodobna.

Kim Dzong Un

Anonymous publikują kolejne wiadomości

Sonda
Ataki Anonymous na Koreę Północą mają sens?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wygląda na to, że Anonymous wciąż kontrolują kanał @Uriminzok na Twitterze, czyli oficjalne konto Korei Północnej. Ostatnio pojawiały się tam karykatury Kim Dzong Una, jednak teraz działania rozszerzono na wiele innych witryn.

Kolejna seria wiadomości opublikowana została tym razem na znanych północnokoreańskich portalach. Główna strona informacyjna w kraju - Uriminzokkiri.com, jest obecnie niedostępna. Grafiki przedstawiające dyktatora na wielu anglojęzycznych portalach podmieniono natomiast na żartobliwe obrazki (m.in. na minjok.com, jajusasang.com i paekdu-hanna.com).

Anonymous wciąż zapewniają, że posiadają kontrolę również nad wieloma stronami w Korei Północnej. Pytanie, czy faktycznie tego typu działania mają jakikolwiek wpływ na sytuację w państwie - wydaje się niestety, że nie. Choć grupa haktywistów chce przedstawić Kim Dzong Una w niekorzystnym świetle, w praktyce i tak jest on w sieci postrzegany bardzo negatywnie.


Źródło: The Next Web
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy