Andrzej Duda planuje "spotkanie z internautami". Oto 7 tematów, które możecie poruszyć

04-08-2015, 13:47

Świeżo zaprzysiężony Prezydent ma zamiar już w czwartek rozmawiać z internautami. My proponujemy 7 tematów, które możecie poruszyć w czasie spotkania.

"Duże wydarzenie w internecie"

W ten czwartek Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na Prezydenta RP. Szef kampanii internetowej Andrzeja Dudy - Paweł Szefernaker - wspomniał na Facebooku, że w czwartek po uroczystościach związanych z zaprzysiężeniem szykuje się "duże wydarzenie w internecie" z udziałem Prezydenta.

Szefernaker mówił o tym wydarzeniu także w wypowiedzi dla Radia Koszalin. Teraz trąbią o tym różne media, ale niestety wciąż nie wiadomo, "gdzie" to spotkanie się odbędzie, o której dokładnie godzinie i jaka będzie formuła spotkania. Widać, że dla współpracowników Andrzeja Dudy to wydarzenie ma także charakter symboliczny. 

W moim przekonaniu, jako osoby, która współpracowała z panem prezydentem w kampanii, jest to potwierdzenie, że ten sposób komunikacji z wyborcami, Andrzej Duda z Polakami w czasie swojej prezydentury będzie kontynuował – mówił Szefernaker dla Radia Koszalin.

Jutro być może dowiemy się czegoś więcej o tym spotkaniu. 

7 tematów do poruszenia

Byłoby najlepiej, gdyby spotkanie miało formę pytań do nowego Prezydenta. Wiemy, że istnieje cała masa tematów do poruszenia. Gdybyście chcieli poruszyć tematy istotne dla społeczeństwa informacyjnego, proponujemy Wam pytanie o następujące kwestie:

  1. Czy nowy Prezydent zmieni zasady korzystania ze zdjęć zamieszczanych w serwisie Prezydent.pl? Obecnie te zdjęcia nie są dostępne na zbyt swobodnych zasadach
  2. W czasie kampanii wyborczej poruszono temat publicznych rejestrów umów. Czy Andrzej Duda wreszcie przejdzie Prosty Test Szczerości i opublikuje rejestr umów Kancelarii Prezydenta?
  3. Co Andrzej Duda ma zamiar zrobić dla zwiększenia otwartości informacyjnej instytucji publicznych? 
  4. Czy Andrzej Duda poprze ustawy, które mogłyby prowadzić do cenzurowania internetu? Pytanie o tyle istotne, że filtrowanie internetu jest jedną z obietnic wyborczych PiS
  5. Czy Andrzej Duda jako prezydent ma zamiar poruszać kwestię niedostatecznego nadzoru nad służbami, które mogą nas inwigilować?
  6. Czy Andrzej Duda popiera pomysł rozszerzenia opłaty reprograficznej na smartfony i tablety? Wiemy, że to bardzo specyficzne pytanie, ale ciekawie byłoby znać odpowiedź. 
  7. Czy Andrzej Duda ma jakieś nowatorskie pomysły na stymulowanie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce?
Czekamy na szczegółowe informacje o spotkaniu. My też weźmiemy w nim udział i będziemy starali się zadawać te pytania, ale Wy również możecie próbować. Im częściej dane pytanie padnie, tym większa szansa na odpowiedź lub choćby dostrzeżenie pytania i stojącego za nim problemu.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031