Amerykańscy urzędnicy odwrócą się od BlackBerry?

15-02-2012, 19:10

Urządzenia BlackBerry, wykorzystywane obecnie chętnie przez pracowników rządowych, mogą wkrótce zostać zastąpione przez konkurencyjne sprzęty z iOS lub Androidem - poinformowała agencja Reuters.

Research In Motion zmagające się z poważnymi kłopotami finansowymi może wkrótce otrzymać kolejny cios - informuje Reuters. Tym razem odwrót od tracących popularność urządzeń zapowiadają agencje rządowe.

Czytaj także: Nowy szef RIM zapowiada zmiany

Amerykańska General Services Administration (GSA) poinformowała, że część z jej 17 tysięcy pracowników otrzyma smartfony z Androidem bądź iOS, a nie jak do tej pory produkowane przez Research In Motion. W ślady GSA mogą pójść w przyszłości również inne istotne amerykańskie organy.

- Szukamy aktywnie postępu związanego z nowymi technologiami, by w ten sposób się uczyć i ewentualnie ułatwić pójście podobną drogą naszym klientom czy innym agencjom - powiedział Casey Coleman z GSA. Warto zauważyć, że GSA zarządza aktywami rządowymi wartymi ponad 500 miliardów dolarów, w skład których wchodzą m.in. firmy telekomunikacyjne czy nieruchomości.

Jak informował niedawno nowy dyrektor generalny Research In Motion, firma "jest gotowa do konkurowania" z liderami rynku smartfonów. Ostateczną weryfikacją tego typu zapewnień są jednak wyniki sprzedaży, które obecnie przedstawiają się dla kanadyjskiej firmy bardzo niekorzystnie. W tym tygodniu RIM ujawniło, że swojej szansy będzie szukało na rynku w Indiach.

Czytaj także: RIM może licencjonować swój system


Źródło: Reuters, GSA
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy