Amerykanie pokochali witryny społecznościowe

10-10-2011, 08:34

Szczególnie w przypadku młodszych użytkowników dostęp do internetu jest niemal jednoznaczny z obecnością w portalach społecznościowych.

Według badania przeprowadzonego przez Experian Simmons około 311,8 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych korzysta z witryn społecznościowych. Jest to aż 41,37% całej populacji USA.

Czytaj także: Facebook pozwala teraz na tagowanie nieznajomych

Warto zauważyć, że według badania aż 98% Amerykanów w wieku 18-24 lat posiadających dostęp do internetu korzystało w 2010 roku z witryn społecznościowych. Jest to wzrost o 2 punkty procentowe przez ostatnie dwa lata.

W ubiegłym roku do witryn takich, jak Facebook, szczególnie chętnie dołączali ludzie starsi. Aż 82% Amerykanów z dostępem do internetu w przedziale wiekowym od 55 do 64 lat korzystało z sieci społecznościowych w 2010 roku, podczas gdy 2 lata wcześniej było to tylko 59%.

W 46% przypadków witryny społecznościowe są wykorzystywane do komunikacji ze znajomymi. Dla aż 27% użytkowników pozwalają one pozostawać w kontakcie z rodzeństwem, a 18% z własnymi dziećmi.

Niedawno sam Mark Zuckerberg przyznał, że na Facebooku spędza całe dnie. Liczba nowych użytkowników dołączających do jego witryny w USA jest jednak coraz mniejsza, a dalsza ekspansja strony zależy w dużej mierze od sukcesów na rynku azjatyckim.

Czytaj także: Poszukują muzycznych hitów na Twitterze


Źródło: Experian Simmons
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy