Amerykanie nie będą mogli pozywać Sony?

17-09-2011, 14:46

Jeden z punktów nowego regulaminu PlayStation Network zabrania użytkownikom pozywania japońskiego producenta konsol.

Amerykańscy użytkownicy konsol PlayStation donoszą o "ciekawostce", którą odnaleźli w nowym regulaminie usługi. Według jednego z punktów dobrowolnie rezygnują oni z pozywania Sony w związku z jakimkolwiek aspektem korzystania z usługi.

Czytaj także: Microsoft: Słaba sprzedaż Kinecta w Japonii

Sonda
Sony obawia się pozwów związanych z włamaniami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jednocześnie użytkownicy muszą zaakceptować fakt, że wszelkie ewentualne spory będą rozstrzygane na zasadzie arbitrażu. Gracze nie mogą również łączyć się w grupy podczas potyczek prawnych, a problemy muszą rozwiązywać podczas indywidualnych rozmów z korporacją. Nietypowe nowości znajdują się w sekcji 15 nowego regulaminu PlayStation Network.

Użytkownicy mogą oczywiście nie zgodzić się na akceptację nowości. W takim wypadku ich konto w usłudze zostanie jednak zablokowane. Niektóre serwisy donoszą również o możliwości wysłania listu pocztą tradycyjną do amerykańskiej siedziby Sony w ciągu 30 dni od akceptacji regulaminu.

Warto podkreślić, że zmiany dotyczą wyłącznie użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Podobne zapisy na terenie Europy z pewnością zainteresowałyby organizacje dbające o prawa konsumentów. Nie wiadomo też, czemu japoński producent zdecydował się na wprowadzenie tego typu nowości akurat teraz. Czyżby firma chciała się zabezpieczyć na wypadek kolejnych włamań?

Czytaj także: Sony krytykuje politykę Microsoftu dotyczącą Xboksa


Źródło: Examiner
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy