American Express wypowiada wojnę PayPal

29-03-2011, 11:01

Internetowe płatności bez wykorzystania gotówki czy dostępu do karty kredytowej stają się coraz atrakcyjniejsze.

Niedawne plotki mówiły o wykorzystywaniu PayPala do śledzenia transakcji sprzedawców z platformy eBay. Konkurencja jednak nie śpi, a lukratywny rynek internetowych płatności dopiero się rozwija.

>>Czytaj także: PayPal: mikropłatności dla treści z sieci i ciekawa przyszłość

Sonda
Serve pokona PayPala?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niedawno swoich sił w tym sektorze postanowiło spróbować przedsiębiorstwo finansowe American Express. Swoją usługą Serve chce zagrozić popularnemu PayPalowi, co może nie być łatwe, biorąc pod uwagę to, jak długo usługa dostępna jest w sieci.

Dzięki Serve użytkownicy mogą przesyłać pieniądze na swoje internetowe konta, które można zasilać z rachunku bankowego, karty kredytowej czy karty debetowej. System płatności AmEx ma z kolei pozwolić klientom na przekazywanie pieniędzy za pośrednictwem witryny internetowej, smartfona czy sklepów, które akceptują karty American Express.

Co ciekawe, dostęp do konta z poziomu Androida czy iPhone'a będzie możliwy nie tylko dzięki specjalnemu narzędziu, ale także aplikacji na Facebooku.

Przedstawiciel firmy Dan Schulman mówi: Chcemy szybkiej ewolucji platformy Serve dzięki dodawaniu do niej nowych funkcji, które okażą się użyteczne dla naszych klientów. Miejmy nadzieję, że rosnąca konkurencja na tym rynku uczyni tego typu usługi tańszymi i wygodniejszymi dla użytkowników.

>>Czytaj także: Visa wchodzi w płatności społecznościowe


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031