Amazon zbuduje w Polsce czwarte centrum logistyki. Zatrudni tam ponad 1000 osób

27-10-2016, 10:43

Amazon potwierdził dzisiaj plany budowy w Kołbaskowie centrum logistyki e-commerce o powierzchni 67 000 metrów kwadratowych. W ciągu 3 lat od uruchomienia nowego centrum Amazon utworzy ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy - zapewniają przedstawiciele firmy. Do prowadzenia dalszych inwestycji w Polsce firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i całej Europy.

- Naszym pracownikom będziemy mogli zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie, bogate pakiety benefitów pozapłacowych oraz możliwości rozwoju kariery w jednej z najszybciej rosnących firm technologicznych na świecie – zapewnia Steven Harman, Dyrektor Operacyjny spółki Amazon na Europę kontynentalną.

Na terenie centrum pracownicy Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Podczas realizacji zamówień będą na bieżąco korzystać z rozwiązań Amazon Robotics. Roboty wjeżdżają pod złożoną z półek wieżę, na której przechowywane są produkty, podnoszą ją i przewożą w inne miejsce w centrum, w którym czekają na nie pracownicy. W ten sposób pomagają przyspieszyć czas realizacji zamówień, zwiększając jednocześnie komfort pracy.  Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym we wrześniu 2015 r. firma wdrożyła tę technologię.

Amazon chce stać się katalizatorem rozwoju w regionie, dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i władzami krajowymi oraz samorządowymi, które wspierają plany inwestycyjne firmy. Wicepremier Mateusz Morawiecki jest przekonany, że nowa inwestycja w Polsce przeniesie w przyszłości pożytek zarówno polskim konsumentom, jak i polskim małym i średnim przedsiębiorstwom, poprzez zwiększenie ich możliwości wchodzenia na globalne rynki, dzięki współpracy z Amazon.  Polski rząd liczy też na to, że zastosowanie nowoczesnych robotów w centrach dystrybucji, będzie łączyło się z rozpoczęciem współpracy ze szkołami wyższymi, tak aby młodzi, polscy inżynierowie mieli okazję do zdobywania nowych kompetencji, a później pracy związanej z zaawansowanymi robotami.

Rekrutacja do pracy w centrum logistycznym w Kołbaskowie rozpocznie się od pozyskania specjalistów na stanowiska kierownicze, między innymi, w branży IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Ponadto Amazon nawiąże współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi w regionie, aby przyciągnąć ponad 50 zdolnych absolwentów uczelni, którzy dołączą do firmy na stanowiska managerskie.

W 2017 r. Amazon rozpocznie rekrutację pracowników na stanowiska poziomu początkowego. Osobom, które znajdą tam zatrudnienie firma obiecuje - w ramach programu „Postaw na swój rozwój”- pokrycie nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, podczas których będą zdobywać umiejętności poszukiwane na rynku pracy – bez względu na to, czy będą miały one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie - informuje w komunikacie prasowym.

Oferty pracy w Amazon będzie można znaleźć na stronie internetowej myamazonjob.com/szczecin

infografika amazon kołbaskowo


Źródło: Amazon
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy