Amazon zatrudni w Polsce tysiące osób w centrach logistycznych?

30-09-2013, 11:00

Amazon może otworzyć w Polsce centra logistyczne, w których znajdą zatrudnienie tysiące ludzi - donosi Puls Biznesu. To nie pierwsza pogłoska o tym, że Amazon chce przenieść do Polski swoją infrastrukturę.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Plotki o wejściu Amazona do Polski pojawiają się od dawna co jakiś czas. Są popularne, bo wielu konsumentów z Polski chciałoby po prostu kupować w Amazonie. Niestety, im tych plotek jest więcej, tym bardziej staje się jasne, że Amazon nie chce prowadzić e-sklepu w Polsce, za to może do nas przenieść część swojej infrastruktury.

Dziś Puls Biznesu podaje, że Amazon uruchomi w Polsce centra logistyczne we Wrocławiu i w Poznaniu. Mają je zbudować deweloperzy Panattoni i Goodman. Każde centrum ma posiadać ok. 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni i będzie warte do 60 milionów euro.

Według PB centra mają zatrudnić 6 tysięcy ludzi, a w sezonie nawet 9 tysięcy. Podobno Amazon poinformował o swojej decyzji Kancelarię Premiera oraz Ministerstwo Gospodarki. Szczegóły w tekście Pulsu Biznesu pt. Amazon zatrudni 6 tys. Polaków.

zdjęcie
Frank Gaertner / Shutterstock.com

Sonda
Czy Amazon będzie dobrym pracodawcą dla Polaków, jeśli otworzy centra logistyczne w Polsce?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Dlaczego akurat Polska? Odpowiedź jest prosta - tańsza siła robocza. Amazon ma centra logistycznie w Niemczech, ale ich pracownicy domagają się podwyżek.

Warto jednak zaznaczyć, że Amazon mógł planować w Polsce również inne inwestycje. W czerwcu tego roku Rzeczpospolita zauważyła, że Amazon wynajął w Warszawie powierzchnię pod swoje serwery, a ponadto do KRS wpisana została spółka o nazwie Amazon Corporate Services Poland. To sugeruje, że Amazon chce oferować w Polsce usługi chmurowe dla firm.

Wielu ludzi ciągle liczy na to, że mocniejsza obecność Amazona w Polsce spowoduje lub przyśpieszy uruchomienie jego e-sklepu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z punktu widzenia Amazona Polska to stosunkowo mały rynek i w dodatku dość specyficzny. Przyjęły się na nim nietypowe rozwiązania w zakresie płatności, a w kwestii usług pocztowo-kurierskich też jest wiele do nadrobienia.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.