Amazon uruchomi sklep z aplikacjami dla Androida już we wtorek

21-03-2011, 08:48

Pytanie tylko, jak na takie nowości zareagują sami użytkownicy, którzy jeden sklep dla Androida mają już do dyspozycji.

Android niezwykle szybko zdobywa użytkowników i jak informowaliśmy niedawno, jest już najpopularniejszą platformą na smartfonach w Stanach Zjednoczonych.

>>Czytaj także: Już ponad 10 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Sonda
Dodatkowy sklep dla Androida się przyjmie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Z pewnością nie bez znaczenia w jego ekspansji była otwartość, którą dobrze widać na przykład w Android Markecie. W odróżnieniu od Apple App Store, niemal każdy może umieścić tam swoją aplikację, co choć obniża ich ogólny poziom, pozwala na dużą swobodę wśród deweloperów i szybki rozwój.

Niedawno pojawiły się plotki o tym, że Amazon pracuje nad kolejną wersją swojego czytnika Kindle, który dla odmiany miałby zostać wyposażony w kolorowy ekran oraz Androida. Jednocześnie użytkownicy wypatrzyli widoczny przez pewien czas w witrynie giganta e-commerce dział poświęcony aplikacjom dla Androida.

Jak donosi serwis Wired, to nie przypadek i już 22 marca ma zostać uruchomiony oficjalny sklep z aplikacjami dla Androida od Amazona. W odróżnieniu od pierwowzoru miałby on bardziej skupiać się na jakości aplikacji, które przed dodaniem do witryny byłyby szczegółowo analizowane.

Fragment sklepu Amazona
fot. androidnews.de - Fragment sklepu Amazona
Jeśli potwierdzą się także informacje dotyczące kolejnej wersji Kindle z Androidem, całość może się okazać ciekawą alternatywą dla deweloperów. Z drugiej strony, użytkownicy mogą być nieco zdezorientowani w związku z powstaniem nowego sklepu, który jednak nie łamie regulaminu Google.

>>Czytaj także: Windows Phone 7 nie dla otwartego oprogramowania?


Następny artykuł » zamknij

Uliczna misja U2 już w sieci

Źródło: Wired
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy