Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Amazon rekrutuje w Polsce ponad 1000 pracowników do nowego Centrum Logistyki E-commerce w Gliwicach

28-11-2019, 11:27

Obecnie Amazon poszukuje do nowego Centrum w Gliwicach m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych. W wykonywaniu codziennych zadań będą ich wspierać innowacyjne technologie, w tym ponad 3900 robotów transportowych.

Technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Rozwiązanie to pozwala także na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics. Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics.

amazon roboty

Amazon, roboty. Fot. Piotr Wlazło

Pracownicy gliwickiego centrum poza wynagrodzeniem otrzymają pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 PLN czy ubezpieczenie na życie. Dodatkowo, Amazon prowadzi innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego osoby z ponad rocznym stażem pracy będą mogły otrzymać do 26 tys. złotych przez okres czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.

Rekrutacja do nowego centrum już trwa. Więcej informacji na temat prowadzonych rekrutacji można znaleźć na stronie Amazon.