Amazon prezentuje nowe urządzenia i szuka specjalistów w Polsce

25-08-2015, 13:49

Amazon Echo to jedno z nowych urządzeń zaprezentowanych przez firmę w Warszawie. Nad głosem urządzenia pracują specjaliści z Gdańska, a tymczasem Amazon szuka kolejnych pracowników w Polsce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wczoraj w Warszawie Amazon zaprezentował swoje nowe urządzenia, w tym  obsługiwane za pomocą komend głosowych Amazon Echo. Echo nie wymaga tradycyjnej, dotykowej obsługi. Wystarczy je zapytać np. o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik meczu. Dzięki wykorzystaniu chmury urządzenie bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich kobiecym głosem o imieniu Alexa.

Amazon Echo

Amazon szuka specjalistów w Polsce

Co ciekawe, nad Alexą pracują specjaliści z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Firma szuka też kolejnych pracowników do rozwoju technologii text-to-Speech. Amazon poszukuje m.in. inżynierów oprogramowania i lingwistów. Wszystkie dostępne w Gdańsku stanowiska pracy można znaleźć na stronie www.amazon.jobs/location/gdansk-poland.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w roku 2013 Amazon.com przejął polską firmę IVONA Software, która stworzyła wielokrotnie nagradzany syntezator mowy. Dlatego właśnie mowa o specjalistach z Gdańska. 

Ponieważ Echo korzysta z rozwiązań chmurowych Amazon Web Services, w trakcie pracy uczy się zwyczajów użytkownika i staje się coraz bardziej wydajne w wyszukiwaniu odpowiedzi. Dzięki Echo można też słuchać muzyki czy poznać najnowsze wiadomości a nawet rozjaśnić lub przyciemnić światło w domu. Wszystko to odbywa się bez fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Kindle i Fire - co nowego?

Firma zaprezentowała także czytniki ebooków Kindle. W Warszawie pokazano m.in. najnowszy model nazwany Voyage. Urządzenie posiada 6” ekran o rozdzielczości 300 ppi,. Ciekawą cechą urządzenia jest stały i pozbawiony opłat dostęp do sieci 3G, który pozwoli na pobieranie ebooków wszędzie tam, gdzie dostępny jest zasięg sieci komórkowych. Urządzenie może wytrzymać bez ładowania aż do 6 tygodni.

Amazon w Warszawie

Amazon przypomniał też o rodzinie tabletów Fire. Urządzenia te wyróżnia dostęp do bogatej biblioteki (ponad 33 miliony pozycji) filmów, programów telewizyjnych, utworów muzycznych, książek, a także aplikacji i gier. Wersja tabletu dla dzieci posiada dwuletnią gwarancję od awarii, nielimitowany dostęp do treści przyjaznych dzieciom a także najlepsze opcje kontroli rodzicielskiej, pozwalające ustalać ograniczenia wiekowe, czas używania tabletu (zob. Luksusowy Kindle, tablet dla dzieci i co jeszcze? Amazon się rozkręca!).

Amazon pokazał też rozwiązania do strumieniowania mediów Fire TV. Pierwsze z nich to niewielka, czarna skrzynka podłączana bezpośrednio do telewizora, zapewniająca dostęp do ponad 200 tys. seriali i filmów dostępnych w usługach Netflix oraz Amazon Instant Video i HBO GO, a także do wielu utworów muzycznych i gier wideo.

Amazon w Warszawie

Możliwości korzystania z gier znacznie rozbudowuje opracowany specjalnie dla Fire TV Amazon Game Controller, który komunikuje się z urządzaniem bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth. Fire TV strumieniuje media w rozdzielczości 1080p, a dzięki uczeniu się zwyczajów użytkownika potrafi przewidzieć, jakich treści będzie poszukiwał i skraca czas ich ładowania. Fire TV Stick to mniejsza wersja tego rozwiązania wpinana bezpośrednio do portu HDMI telewizora.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.