Allekontrola.pl pomaga ścigać szarą strefę e-handlu

GazetaPrawna.pl 01-06-2010, 19:11

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów Krajowy Plan Dyscypliny Podatkowej na 2010 rok obejmuje m.in. kontrole w zakresie e-handlu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak organy podatkowe radzą sobie z szarą strefą w zakresie e-handlu?

Coraz lepiej. Dowodem na to jest wzrastająca efektywność takich kontroli. Jest to wynikiem coraz lepszego przygotowania merytorycznego kontrolujących oraz wykorzystania odpowiednich programów komputerowych. Obecnie realizowany jest plan doskonalenia zawodowego kadr administracji skarbowej na rok 2010, który obejmuje również szkolenia w formie warsztatów komputerowych ukierunkowane na pozyskiwanie informacji z internetu i kontrolę e-handlu. W tym roku przewiduje się udział w warsztatach ok. 500 osób, włączając pracowników urzędów i izb skarbowych z całego kraju.

Czy monitoring internetu przynosi spodziewane rezultaty?

Tak. Przykładowo Izba Skarbowa we Wrocławiu zlokalizowała i zidentyfikowała ok. 1500 najaktywniejszych sprzedawców aukcyjnych z województwa, w tym wszystkie dane osobowe i rachunki bankowe. Po uzupełnieniu o szacunkową wartość sprzedaży za lata 2006–2009, ustaloną na podstawie programu Allekontrola.pl, informacje te są przekazywane do urzędów skarbowych celem przeprowadzenia czynności sprawdzających lub kontroli podatkowych.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w wywiadzie Ewy Matyszewskiej ze Zbigniewem Wilińskim, kierownikiem oddziału kontroli podatkowej i współpracy z innymi jednostkami Izby Skarbowej we Wrocławiu - Allekontrola.pl pomaga ścigać szarą strefę e-handlu

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.