Allegro może zmienić właściciela - twierdzi Reuters

15-01-2015, 08:11

Naspers może sprzedać swoje polskie biznesy, włącznie z Allegro - poinformował Reuters. Agencja wspomina też o potencjalnych nabywcach.

Drobną notatkę wywołującą niemałe emocje w Polsce opublikował wczoraj Reuters. Agencja dowiedziała się z własnych źródeł, że Naspers chce sprzedać swoje polskie biznesy i Allegro też ma być wystawione na sprzedaż. Powodem sprzedaży ma być to, że „biznes Allegro dojrzał”, a poza tym Naspers chce się skupić na rynkach szybciej rosnących.

Inne źródła Reutersa sugerują, że potencjalni nabywcy dla Allegro to Wp.pl oraz Onet. Oczywiście ani Naspers, ani Allegro nie chcą komentować plotek. 

Przypomnijmy, że oprócz Allegro Naspers ma w ręku także system płatności PayU, porównywarkę Ceneo oraz serwis ogłoszeniowy OLX (na stronie Naspers możecie zobaczyć grafikę prezentującą przedsięwzięcia tego koncernu). Do Naspers należy też GG Network, producent komunikatora GG.

Przy okazji warto odnotować, że samo Allegro sprzedało w tym tygodniu grupę Bankier.pl, której nabywcą stał się Bonnier Business Polska (wydawca dziennika „Puls Biznesu”). Z oficjalnego komunikatu wynika, że Allegro chce się skupiać na swojej podstawowej handlowej działalności. W prasie pojawiały się komentarze sugerujące, że powodem sprzedaży Bankiera mogły być gorsze od oczekiwanych wyniki finansowe. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy