Allegro może ukrócić sprzedaż fanów na Facebooku, ale...

11-01-2012, 11:04

Podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku serwisu NK (wtedy jeszcze Nasza-Klasa), kiedy to serwis aukcyjny Allegro usuwał aukcje. Jeśli tylko Facebook będzie chciał, Allegro udaremni sprzedaż "farm fanów" w swoim serwisie.

Wczoraj, na podstawie raportu Manubia.pl, wspominaliśmy w Dzienniku Internautów o sprzedaży fanów fan page'ów Facebooka na Allegro. Wynika z niego, że w ciągu dwóch ostatnich miesięcy na Allegro zostało sprzedanych 1,3 miliona fanów różnych stron na Facebooku. Warci byli ponad 77 tysięcy złotych.

Czytaj też: Przestępcy wykorzystują niechęć do osi czasu na Facebooku

Dziennik Internautów zwrócił się do serwisu Allegro z zapytaniem, czy „farmerzy” nie naruszają regulaminu platformy aukcyjnej.

Okazuje się, że regulamin serwisu Allegro zabrania sprzedaży kont w bezpłatnych serwisach internetowych. Z tego względu, pracownicy usuwają wszelkie próby sprzedaży kont np. na Facebooku. Jednak jak tłumaczy Joanna Wagner z Allegro, ani obowiązujące w Polsce przepisy prawa, ani regulamin serwisu nie zabraniają sprzedaży fanów/znajomych/sympatyków w tego typu serwisach.

Co z farmerami?

W przypadku takich aukcji działania możemy podjąć wyłącznie na podstawie oficjalnego zgłoszenia podmiotu, którego prawa lub regulamin są naruszane. W tym przypadku z takim wnioskiem może zgłosić się serwis Facebook, jeśli uzna taką konieczność – dodaje Wagner.

Serwis Allegro nie otrzymał jeszcze takiego zgłoszenia. Facebook może też nawiązać współpracę w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw (WOP), jednak tego nie zrobił.

Kilka lat temu mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami w przypadku sprzedaży znajomych w serwisie Nasza Klasa. Serwis zwrócił się do nas z prośbą o usuwanie takich aukcji i na tej podstawie mogliśmy podjąć stosowne kroki – przypomina Joanna Wagner.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930