Allegro: kontrowersyjne odwieszanie kont

27-07-2007, 12:27

Gdy przeprowadzana na Allegro transakcja nie została sfinalizowana, niedoszły sprzedawca otrzymać może wystąpić do serwisu o zwrot prowizji. Procedura ta następuje bez względu na przyczyny, jakie uniemożliwiły kupno/sprzedaż. Jednak jeśli jedna ze stron działała w sprzeczności z regulaminem serwisu, otrzymuje ostrzeżenie. Allegro postanowiło te zasady nieco zmodyfikować.

Obecnie, w trakcie procedury zwrotu prowizji wystawiający aukcję otrzyma ostrzeżenie, jeśli okaże się, że podany przez niego powód wystąpienia o zwrot jest nieprawdziwy. Podobnie, jeśli po zakończeniu aukcji odmówi jej finalizacji.

Również niedoszły kupujący może otrzymać "punkt karny", jeśli to on nie wywiąże się ze swoich obowiązków wynikających z uczestnictwa w aukcji. W każdym przypadku jeśli dany użytkownik posiada na swoim koncie trzy "karniaki" jego konto zostaje zawieszone.

Tymczasem od środy polityka Allegro wobec krętaczy uległa złagodnieniu. Od tej pory punkty karne związane z procedurą zwrotu prowizji będą po upływie dwóch lat automatycznie anulowane. Jeśli dany użytkownik posiadał już trzy ostrzeżenia, a jego konto było zawieszone - może liczyć na odwieszenie konta.

Samo odwieszanie kont nie będzie już automatyczne. Jak zaznacza Patryk Tryzubiak z Allegro, każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie przez administratorów. W tym miejscu warto przypomnieć, iż w opisywanej niedawno w DI sprawie handlu komentarzami, w związku z "indywidualnym traktowaniem" odwieszono konta kilku oszustów, a pozostawiono zawieszonym konto osoby usiłującej przeszkodzić w oszustwie. Tryzubiak zapewnił jednak Dziennik Internautów, że administratorzy mają brać pod uwagę, czy użytkownik nie łamał innych zasad Allegro.

- Każdy, kogo konto zostanie odblokowane otrzyma informację e-mailem. Prosimy naszych użytkowników o cierpliwość - mówi Patryk Tryzubiak - Nasza decyzja została podjęta pod wpływem wielu sygnałów napływających od użytkowników e-mailowo, w telefonach, a także podczas Spotkań Allegro.pl. Mamy nadzieję, że dzięki niej do Allegro powrócą kupujący, którzy między innymi z powodu nieznajomości zasad, często przypadkowo, "uzbierali" trzy ostrzeżenia, co całkowicie uniemożliwiało im korzystanie z serwisu. - dodaje.

1  2 3  - 

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag transakcjetag aukcjetag Allegro
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy