Allegro: kontrowersyjne odwieszanie kont

27-07-2007, 12:27

Gdy przeprowadzana na Allegro transakcja nie została sfinalizowana, niedoszły sprzedawca otrzymać może wystąpić do serwisu o zwrot prowizji. Procedura ta następuje bez względu na przyczyny, jakie uniemożliwiły kupno/sprzedaż. Jednak jeśli jedna ze stron działała w sprzeczności z regulaminem serwisu, otrzymuje ostrzeżenie. Allegro postanowiło te zasady nieco zmodyfikować.

ciąg dalszy...

Wyjaśnienie dot. nieznajomości zasad wydaje się o tyle dziwne, iż wystawianiu ostrzeżeń zazwyczaj towarzyszy informacja, z jakiego powodu są one przyznawane. Jeśli ktoś konsekwentnie w trakcie rejestracji, a następnie po pierwszym i drugim ostrzeżeniu nie zdecydował się na zapoznanie się z zasadami, które przecież w momencie rejestracji akceptuje, to czy zdecyduje się zapoznać z nimi później?

Zastanawiająca jest również wypowiedź dotycząca sygnałów od użytkowników. Owszem, sygnały zapewne były liczne, choć śledząc fora i grupy dyskusyjne można mieć wątpliwości co do ich treści. Zazwyczaj dotyczyły one bowiem raczej zwracania prowizji, jak i kosztów wystawienia towaru ze "zniszczonej" aukcji.

Dla nowego pomysłu pojawiają się głosy poparcia, przeważa jednak zdecydowana krytyka. Jeden z użytkowników Cafe Allegro wyraża nadzieję, że to tylko żart, choć zaraz dodaje:

widzę, że poważnie bo już dwóch klientów, którym moje wypociny zawiesiły konta (jeden za niezapłacenie, a drugi za groźby i oszustwa w Allegro) do mnie napisało chwaląc się, że są odwieszeni

Inny allegrowicz, autor skryptów Allegro Tools, proponuje:

to ja chce na karcie użytkownika widzieć liczbę wszystkich ostrzeżeń wraz z informacja za co i kiedy zostały przyznane, tak abym wiedział z kim mam do czynienia

Pojawiają się też głosy, iż źle się stało, że poziom poparcia dla pomysłu nie został zweryfikowany ankietami wśród bardziej doświadczonych użytkowników. Ponadto allegrowicze sugerują, że jeśli już ułaskawia się krętaczy, to powinno się chociaż blokować im możliwość wystawiania negatywnych komentarzy odwetowych (w reakcji na komentarze wystawione im w właśnie w związku z niesfinalizowanymi transakcjami).

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag transakcjetag aukcjetag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031