Allegro chce, byśmy płacili jednym kliknięciem - wideo

25-03-2014, 14:10

Jeśli na Allegro płacisz kartą, będziesz mógł to załatwić jednym kliknięciem. Rozwiązanie może być szczególnie istotne dla zakupów mobilnych.

Popularny serwis aukcyjny Allegro udostępnił możliwość płacenia za zakupy "jednym kliknięciem", dzięki "zapisaniu karty". Po prostu użytkownik podaje dane karty w trakcie zakupów oraz zaznacza, że zgadza się na zapisanie karty i akceptuje regulamin PayU.

Przy kolejnej płatności kupujący widzi swoją zapisaną kartę (jeśli jest zalogowany) i po jednym kliknięciu płatność jest wykonana. W praktyce do Allegro przekazywany jest przez PayU jedynie unikalny identyfikator, pozwalający na obciążenie wcześniej zarejestrowanej karty. Sam numer karty nie jest nigdzie przekazywany tzn. jest zabezpieczony w systemach PayU.

Film poniżej pokazuje jak to wygląda.

Coś dla zakupów mobilnych

Płatność zapisaną kartą, ma być dostępna także na stronach mobilnych. Allegro zapowiada, że jedną lub wiele kart już wkrótce będzie można zapisać w aplikacji mobilnej lub na stronie lekkiej serwisu Allegro. Może to być krokiem w stronę stworzenia wygodnego modelu płatności mobilnych.

Sonda
Czy wypróbujesz płacenie jednym kliknięciem na Allegro?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

- W przyszłości tak samo będzie wyglądała płatność przelewem bankowym w modelu PayU Express i udostępnimy taki mechanizm także dla wybranych sklepów internetowych, które z nami współpracują – stwierdził Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

Przedstawiciele Allegro mówią też, że udział płatności kartą jest w kanale mobilnym jest 3-4 razy większy niż na klasycznym Allegro. To zdaje się przemawiać za wdrażaniem tego rozwiązania.

Czytaj także: Sklep odmawia realizacji umów z Allegro? Niestety Allegro nie zawsze pomoże


Następny artykuł » zamknij

Targi Mobilne podsumowanie

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy