AdTaily rezygnuje z zagranicznego biznesu

09-05-2012, 18:33

Wielokrotnie nagradzana sieć reklamowa AdTaily zamyka swój biznes na rynkach zachodnim i wschodnim. "Próbowaliśmy i poświęciliśmy sporo czasu i zasobów na ten projekt, ale niestety nie udało nam się go wypromować wśród wystarczającej liczby zagranicznych wydawców i reklamodawców" - tłumaczy przedstawicielka AdTaily.

Sieć AdTaily to rozwiązanie reklamowe dla małych i średnich serwisów - narzędzie do zarządzania reklamami, przyjmowania płatności oraz upraszczające ich rozliczanie.

Oficjalnie od 8 maja 2012 roku AdTaily wycofuje się z rynku zachodniego i wschodniego. Zostaje tylko AdTaily.pl, na którego rozwoju chcą się teraz skupić twórcy usługi. Nadal aktywny będzie blog pod adresem AdTaily.com

- Nie jest tak, że musieliśmy podjąć taką decyzję, a nie inną. Mogliśmy nadal brnąć w rozwijanie zagranicznych działań AdTaily, ale postanowiliśmy, że lepszą strategią będzie zamknięcie czegoś, co i tak nie przynosiło zysków i ponowne rozważenie ekspansji, kiedy już będziemy mieli produkt, który sprawdza się na rynku międzynarodowym - tłumaczy Anna Ryś, Community Manager w AdTaily.

Czytaj też: AdTaily wśród 25 najbardziej innowacyjnych firm Europy

Koncepcja AdTaily została po raz pierwszy zaprezentowana na konkursie dla startupów Seedcamp w Londynie we wrześniu 2008 roku. Niecały rok później Agora S.A. wykupiła 50,27% pakietu udziałów. Dziś Agora posiada 75,2% udziałów w AdTaily.

Pomimo wycofania się z zagranicznych rynków twórcy usługi mają ambitne plany. Zdaniem Anny Ryś AdTaily najpierw musi zbudować działający produkt na rynek międzynarodowy, który zadowoli reklamodawców i wydawców, a później dopiero może pokusić się o ponowną próbę ekspansji.

- AdTaily.pl ma się dobrze, ale chcemy, żeby - w wyniku działań zaplanowanych na najbliższe lata - stało się najprostszą i najskuteczniejszą siecią reklamy w Polsce, a później może nawet w Europie i na świecie - dodaje Anna Ryś.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930