Administratorzy FileSoup uniewinnieni

25-02-2011, 23:13

Ostatnie wydarzenia mogą napawać optymizmem zagorzałych fanów sieci BitTorrent. Wytwórnie filmowe również nie mają powodów do zmartwień.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy niedawno w Dzienniku Internautów, powstała już pierwsza wyszukiwarka, która pozwala na wyszukiwanie torrentów bez konieczności łączenia się z trackerem. Nowe technologie wdrażane do sieci BitTorrent praktycznie uniemożliwiają już jej całkowite wyłączenie.

>>Czytaj także: Wytwórnie płytowe uczą korzystania z BitTorrenta (wideo)

Sonda
Sieci P2P szkodzą wytwórniom filmowym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Choć nie ma co ukrywać, że dużą część ruchu w P2P stanowią materiały rozpowszechniane z naruszeniem praw autorskich, twórcy filmowi odnotowują zyski z biletów kinowych większe niż kiedykolwiek w historii. Nie ma więc szczególnych przesłanek, by wszczynać kolejne alarmy na temat przesadnej szkodliwości sieci takich, jak BitTorrent.

Podobnie uznało dziś także angielskie Crown Prosecution Service (odpowiednik polskiej prokuratury), które odrzuciło dowody antypirackiej grupy FACT wniesione przeciwko FileSoup - najstarszej witrynie hostującej pliki torrent. Oskarżeni, znani w sieci jako TheGeeker oraz Snookered, żądali od prokuratora postawienia konkretnych zarzutów, co w połączeniu z brakiem osobnego śledztwa ze strony policji (wyłącznie dowody dostarczone przez FACT) okazało się niezwykle problematyczne.

Serwis FileSoup
fot. DI - Serwis FileSoup
To było długie i stresujące 18 miesięcy, ale jestem szczęśliwy, że w końcu zdjęto ze mnie ten ciężar - powiedział Snookered serwisowi TorrentFreak.

Choć organizacja FACT zdołała mocno uprzykrzyć życie administratorom FileSoup, zbyt wiele technicznych błędów zadecydowało o ich zwolnieniu. Nie uzyskano odpowiedzi nawet na tak podstawowe pytania, jak to, czy FileSoup było biznesem, a także jakie ewentualne szkody wyrządziło jego funkcjonowanie.

>>Czytaj także: MPAA pozywa Hotfile - witrynę do wymieniania się plikami


Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag RIAAtag piractwotag p2ptag MPAAtag FileSouptag FACTtag bittorrent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.