Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Abonament RTV: nic nie jest przesądzone

15-12-2011, 12:44

W KRRiT nie ma projektu ustawy zakładającego nałożenie obowiązku płacenia abonamentu przez wszystkie gospodarstwa domowe, które mają dostęp do energii elektrycznej - potwierdza KRRiT. Co z użytkownikami smartfonów?

konto firmowe

reklama


W zeszłym tygodniu pisaliśmy w Dzienniku Internautów o wypowiedzi przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka w radiu, gdzie mówił o zmianach w abonamencie RTV.

W środę Jan Dworak powiedział, że w KRRiT nie ma projektu ustawy zakładającego nałożenie obowiązku płacenia abonamentu przez wszystkie gospodarstwa domowe, które mają dostęp do energii elektrycznej. Taki system działa z powodzeniem w Czechach, jednak u nas jest tylko jedną z możliwości, bo o tym zadecyduje ustawodawca, a nie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Wracając jednak do wydarzeń sprzed tygodnia, Dworak w Radiu Jedynka powiedział, że do płacenia abonamentu RTV będzie zobowiązana osoba, która ma w mieszkaniu energię elektryczną, radio, telewizor lub komputer. Nijak się to ma do wczorajszej wypowiedzi i choć takiego projektu w Radzie nie ma, to z pomocą ustawodawcy może wejść w życie.

Czytaj też: KRRiT: przygotuj się na telewizję cyfrową

Rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Katarzyna Twardowska, przekonuje też, że KRRiT nie planuje wpisać na listę urządzeń będących odbiornikiem radiofonicznym lub telewizyjnym smartfonów czy zwykłych telefonów komórkowych. Takiej możliwości nie rozważa też przewodniczący KRRiT. Wcześniej zapowiadano, iż na wspomnianą wcześniej listę trafi komputer.

Warto przypomnieć, że KRRiT swój projekt zmian będzie przedstawiała Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdyż ta jest instytucją wiodącą w sprawach nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Projekt ma trafić do Ministerstwa w ciągu kilku tygodni.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl