54% przedsiębiorców samodzielnie rozwiązuje problemy z komputerem w swojej firmie

16-06-2014, 15:00

W kwietniu i maju polski oddział oprogramowania antywirusowego AVG przeprowadził serię ankiet wśród przedsiębiorców, menadżerów i pracowników dotyczących polityki bezpieczeństwa w mikro i małych przedsiębiorstwach.

AVG dla biznesu

Wyniki ankiet przeprowadzanych bezpośrednio wśród właścicieli firm zaskoczyły bardzo pozytywnie – okazuje się, że coraz więcej osób pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przykłada do nich dużą uwagę.

94% ankietowanych odpowiedziało, że regularnie aktualizuje swój system operacyjny.

Ponadto, aż 91% przedsiębiorców odpowiedziało, że regularnie dokonuje aktualizacji innych programów zainstalowanych na komputerze (w tym przeglądarek oraz programów antywirusowych).

75% przedstawicieli małego biznesu korzysta z programów do przechowywania haseł.

Co ciekawe, w przypadku napotkania problemów ze sprzętem, aż 54% właścicieli firm woli polegać na własnych umiejętnościach. 20% zatrudnia informatyka, 17% zleca zadania firmie zewnętrznej, a 8% korzysta z pomocy znajomego lub członka rodziny.

- Wyniki ankiety rzeczywiście nas zaskoczyły – komentuje Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Cieszy zwłaszcza tak wysoka świadomość dotycząca konieczności regularnych aktualizacji systemów i oprogramowania. To podstawy jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w firmie. Dalej jednak ponad połowa przedsiębiorców woli radzić sobie sama z problemami z komputerami. Z jednej strony wynika to z chęci zaoszczędzenia kosztów, z drugiej z niechęci do zlecania zadań na zewnątrz i wciąż mocnym przeświadczeniu, że „sam to zrobię najlepiej”. 

Źródło: www.reseller.avg.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.