Start-upy stały się w Polsce ostatnio bardzo popularne, ale na świecie znano je już znacznie wcześniej. Niektóre z nich przerodziły się w prawdziwych gigantów biznesu i zarobiły miliardy dolarów. Zobacz 5 słynnych i znanych marek, które zaczynały jako małe start-upy.
reklama
Wahasz się z podjęciem decyzji o założeniu start-upu? Zobacz, kto przed laty postanowił podjąć ryzyko, które okazało się być niezwykle opłacalne. Poniżej 5 przykładów wielkich gigantów biznesu, którzy startowali od absolutnego zera. Koniecznie sprawdź również inne wiadomości dotyczące udanych inwestycji na http://www.biztok.pl/sukcesy.
Dropbox
Prosta usługa oferowania przestrzeni dyskowej na serwerach firmy użytkownikom z całego świata narodziła się w roku 2007. Dziś korzystają z niej całe rzesze internautów, którzy Dropboxa instalują nie tylko w komputerze ale także na innych urządzeniach mobilnych. Początkowo Dropbox był małym start-upem, który dziś przynosi swoim twórcom prawdziwą fortunę. Wartość firmy szacuje się dziś na 4 miliardy dolarów, a jej całkowite zyski szacuje się na 250 milionów.
Spotify
Program, za pomocą którego zupełnie za darmo mamy dostęp do legalnej muzyki z każdego zakątka globu, podbił serca internautów na całym świecie. Spotify powstało w roku 2008 w Szwecji i dziś obok platformy do słuchania muzyki stanowi również namiastkę portalu społecznościowego. I ten projekt był początkowo start-upem, ale szybko przerodził się w duży i prosperujący biznes. Obecnie przynosi on notoryczne zyski przekraczające 180 milionów dolarów, a wartość przedsiębiorstwa szacuje się na 2 milirdy USD.
Zadane.pl
Istnieje również polski start-up, który doczekał się ogromnego sukcesu. Na rodzimym rynku dzieli i rządzi obecnie portal edukacyjny Zadane.pl, który służy uczniom do nauki. Platforma powstała w roku 2009 i szybko okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Już trzy lata później serwis mógł pochwalić się ponad milionem zarejestrowanych użytkowników. Dziś Zadane.pl dostępne jest w ponad 10 wersjach językowych i swym zasięgiem wykracza poza rynek europejski.
Słynny na cały świat portal społecznościowy również zaczynał jako start-up. Stworzony w roku 2006 system do prowadzenia mikrobloga z każdym rokiem zyskiwał na popularności i dziś stał się narzędziem masowej komunikacji dla miliardów osób. Jest on obok Facebooka najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Internecie. Jego wartość już przekracza 5 miliardów dolarów. Wiele mówi się o sprzedaży Twittera Markowi Zuckerbergowi, ale póki co taka transakcja traktowana jest jako mało możliwa do realizacji spekulacja.
Prawdziwy gigant nad gigantami – początkowo dzieło Marka Zuckerberga również było start-upem, a dziś stanowi jedną z najbogatszych firm na biznesowym rynku. Dzięki Facebookowi Zuckerberg w roku 2008 stał się najmłodszym miliarderem świata, inkasując na swoim koncie niebagatelną sumę 1,5 miliarda dolarów. Aż trudno w to uwierzyć, że dzisiejsza potęga Internetu miała swoje pierwsze biuro w zwykłym wynajętym domu w Kalifornii.
W. Chentkiewicz
Źródło: Publikacja opłacona
Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Zarzut zdrady stanu miał uciszyć niemieckich blogerów? Nie udało się - #Landesverrat
|
|
|
|
|
|