Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

5 pytań do partnera biznesowego

02-07-2014, 07:01

Gdy działalność się rozwija, może pora na partnera? Potencjalny partner biznesowy musi spełniać wiele kryteriów - nie chcesz przecież, by on sam czy konflikty między Wami zrujnowały firmę.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Sprawdź potencjalnego partnera. Warto pamiętać, że zadawane pytania powinny być otwarte. W ten sposób dostarczą większej ilości informacji.

Co sądzisz o pozyskiwaniu inwestora do spółki?

Kwestia dodatkowych źródeł finansowania to dobre pytanie na początek. Jeśli prowadzisz swoją firmę już od jakiegoś czasu, prawdopodobnie masz na ten temat wyrobione konkretne zdanie. Jeśli nie będzie się pokrywało z opinią potencjalnego partnera biznesowego, w głowie powinna zapalić się czerwona lampka.

Jak podejmujesz decyzje?

Każdy myśli i działa w inny sposób, więc osiągnięcie kompromisu w fundamentalnych sprawach może okazać się szczególnie trudnym zadaniem. Trzeba sprawdzić, jak potencjalny wspólnik dochodzi do swoich wyborów.

Może okazać się, że mimo swych zalet, kolejna osoba w firmie nie będzie wcale pomocna. Jeśli biznesowy partner jest autorytarny i nie bierze pod uwagę racjonalnych argumentów, będziecie skazani na licytowanie się przy każdej drobnostce.

Jakie osoby w pierwszej kolejności chciałbyś zatrudnić, w którym momencie i dlaczego?

Budowanie zespołu to kluczowe zadanie zarządu. Sprawdzając, jak potencjalny wspólnik podchodzi do kwestii zatrudnienia, dowiesz się się co najmniej kilku rzeczy.

Przede wszystkim musisz stwierdzić, czy partner rzeczywiście ma ochotę na reinwestowanie zysków w dodatkowych pracowników. Może się okazać, że jest perfekcjonistą i sam chce nadzorować każdy element - a to poważna wada i potencjalne źródło sporych problemów. Racjonalne podejście do zatrudniania kolejnych osób, to z kolei sygnał otwartości i otwartości na większe ryzyko.

Jaka jest twoja motywacja do rozwijania tego biznesu?

Po tej rozgrzewce, na koniec warto zadać pytanie kluczowe, związane z motywami prowadzenia firmy. Osoby, które chcą dołączyć do firmy wyłącznie z potrzeby szybkiego poprawienia własnej kondycji finansowej albo dla sławy, raczej nie pomogą na dłuższą metę w rozwoju biznesu.

WWW.ECI.COM.PL 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl