5 pomysłów na personalizowane gadżety reklamowe

29-03-2021, 10:15

Wśród przedsiębiorców zwykło się mówić „daj klientowi palec, a weźmie całą rękę”. Można to rozpatrywać na wielu płaszczyznach, ale w rzeczywistości coś w tym jest prawdziwego. Nie ma jednak powodu, aby klienci zawsze dostawali wszystko „za darmo”. Można bowiem zastosować różne techniki dotarcia z przekazem marketingowym, niekoniecznie wymuszające obniżkę ceny produktu lub usługi czy rozdawanie próbek za darmo.

Nie od dziś wiadomo, żeby zwrócić uwagę klienta, trzeba podjąć wiele różnych przedsięwzięć. Część z nich okazuje się totalnie nietrafiona, a część jest tzw. „strzałem w dziesiątkę”. Jakie zatem warto podjąć działania, aby ograniczyć do minimum ryzyko inwestowania w nietrafiony przekaz reklamowy? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można poniżej.

5 pomysłów na personalizowane gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe wciąż skuteczne, ale nie wszystkie!

Polski rynek gadżetów reklamowych został zalany tzw. „chińszczyzną”. Gdzie by się nie obrócić można dostrzec oferty personalizowanych długopisów, notesów, teczek czy breloków. O ile w niektórych branżach tego typu gadżety są wciąż skuteczne i pożądane wśród grupy docelowej, to w większości przypadków stanowią mało skuteczny przekaz reklamowy.

Dobrym przykładem są długopisy. Choć ich jednostkowy koszt nie jest nazbyt wygórowany, to biorąc pod uwagę ich trwałość (czas użytkowania zależy od ilości tuszu) oraz liczbę osób, które zapoznają się z nań reklamą (zwykle właściciel), można dojść do wniosku, że nie jest to najlepszy z możliwych nośników przekazu marketingowego.

Polecane gadżety reklamowe

Nie wszystko jednak stracone. Rynek nie lubi próżni. W związku z tym co rusz pojawiają się nowe pomysły nośników reklamy. Poniżej zaprezentowano aż pięć, które naszym zdaniem są niezwykle ciekawe i mogą przynieść długotrwały efekt.

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe to tego typu gadżet, który doskonale sprawdza się w niepogodę. Niesie „pomoc” właścicielowi parasola, co buduje pewnego rodzaju pozytywne uczucie do firmy, która wręczyła mu gadżet. Co więcej, jeżeli jest wykonany w sposób wytrzymały i jednocześnie przemyślany, będzie nieść przekaz reklamowy wówczas, kiedy większość osób nie będzie zwracać uwagi na billboardy czy reklamy w telefonie komórkowym.

Worko plecaki z nadrukiem

Worko plecaki to hit ostatnich lat. Są pojemne, wytrzymałe, funkcjonalne. Ze względu na swój rozmiar i kształt umożliwiają naniesienie trwałego nadruku. Worko plecaki są w pewnych grupach odbiorców wykorzystywane na co dzień, podczas jazdy komunikacją miejską, uprawiając sport, podczas wycieczek. Wszędzie tam, gdzie jest większe skupisko ludzi, tym samym umożliwiając dotarcie z przekazem reklamowym do większej liczby osób i na dodatek - w sposób bezpłatny.

Torby reklamowe

Torby reklamowe, spełniają podobną funkcję jak worko plecaki. Mają zastosowanie głównie podczas targów i konferencji, ale często również i imprez plenerowych. Mogą być wyposażone w dodatkowe kieszonki, różne systemy nośne, metki oraz trwały zadruk. W zależności od użytego materiału, mogą stanowić ekologiczny gadżet reklamowy, co może być zbieżne z polityką firmy.

Maskotki… samochodowe

Maskotki reklamowe mogą być również doskonałym przekazem reklamowym, zwłaszcza wśród zmotoryzowanej grupy docelowej. Odpowiednio przygotowana maskotka przymocowana w sposób trwały do karoserii lub zderzaka pojazdu może przykuwać wzrok nie tylko innych kierowców, ale również i przechodniów. 

Odzież reklamowa

Innym wciąż skutecznym gadżetem reklamowym jest odzież reklamowa. Od czapek, przez t-shirty, bluzy i kurtki, aż po spodnie. Dobra jakość, sprytnie ukryty przekaz marketingowy oraz estetyczny wygląd z pewnością obroni się i sprawi, że podarunek będzie chętnie używany na co dzień.

Gdzie zamawiać gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe zawsze warto zamawiać bezpośrednio u producentów. W ten sposób można nie tylko sporo oszczędzić, ale również znacznie szybciej otrzymać zamówienie. Jednym z producentów gadżetów reklamowych (głównie toreb, worko plecaków i szytych akcesoriów reklamowych) jest PANATO. Można się z nim skontaktować w następujący sposób:

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PANATO
tel.: +48 604 223 167
e-mail: zamowienia@panato.org
www: https://panato.org
osobiście: ul. Jedności Narodowej 68A, 50-258 Wrocław

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag nolstag gadżety reklamowe
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.