Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

5 narzędzi ułatwiających pracę zdalną

23-05-2014, 18:29

Pracując zdalnie, trzeba się opierać na zupełnie innych narzędziach niż w przypadku codziennego odwiedzania biura. Większy nacisk musi być położony na narzędzia komunikacyjne oraz lepszą organizację pracy.

Dobry klient poczty e-mail

E-mail to jedna z najpopularniejszych form komunikacji, która pozwala w czytelny sposób przejrzeć wiadomości od wielu nadawców. Niezwykle ważne jest więc wybranie dobrego klienta poczty elektronicznej, który usprawni pracę (np. Outlook czy Thunderbird).

Dla niektórych użytkowników wygodniejsze mogą się okazać klienty poczty uruchamiane bezpośredni w przeglądarce (np. Gmail, Outlook, Zoho czy Hotmail). Niezależnie od wybranej usługi warto również wyposażyć się w dodatkowe rozszerzenia, które informują o nadchodzących wiadomościach.

Komunikator

E-mail nie nadaje się zbyt dobrze do prowadzenia długich i dynamicznych rozmów. W takim przypadku zdecydowanie lepiej spisuje się komunikator głosowy. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu jest oczywiście Skype, jednak równie dobrze sprawdzić mogą się także zamienniki (np. Google Hangouts, Facebook Messenger, AQQ, Google Talk czy Gadu-Gadu).

 

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Zgłodniałeś, pracując przy swoim startupie? Mamy dla Ciebie kod rabatowy, który upoważnia do 10 zł rabatu, jeśli zamówisz za minimum 30 zł. Kliknij w KOD RABATOWY od PizzaPortal.pl, by odebrać zniżkę. Kod jest ważny do 31.05.2014 do godz. 23:59 w restauracjach, gdzie można płacić online.

 

Kalendarz online

Praca zdalna wymaga dobrej organizacji czasu. Dzięki temu łatwo można sprawdzić, jak wiele dnia mija na faktycznym realizowaniu powierzonych zadań, a ile po prostu marnujemy w inny sposób. Najprostszym kalendarzem dostępnym za darmo jest Google Calendar, jednak tego typu usługę znaleźć można również w Outlooku czy wielu webowych aplikacjach, jak np. Zoho.

Lista zadań do zrobienia

Rozpoczynając pracę z listą zadań do wykonania, łatwo wystartować - nie trzeba przez długi czas się zastanawiać, co faktycznie należy zrobić. Aplikacji umożliwiających zapisywanie tego typu informacji nie brakuje. Nawet w Gmailu zintegrowano prostą listę zadań, a do wyboru jest również wiele aplikacji mobilnych, jak Remember The Milk czy Google Keep.

Zarządzanie projektami

Podczas pracy nad bardziej złożonymi projektami, warto rozdzielić je na wiele mniejszych etapów. Usługa webowa Trello pozwala również śledzić zadania, które aktualnie realizują inni pracownicy. Dzięki dostępowi z aplikacji mobilnej niemal w dowolnym miejscu można sprawdzić, jak aktualnie wygląda postęp opracowywanego projektu. Innym bardzo dobrym i darmowym narzędziem jest Asana.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Nie chcesz przegapić porad oraz wiadomości dla początkujących przedsiębiorców? Zapisz się na newsletter dla startupów:Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data