Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

32. Finał WOŚP za nami. Deklarowana kwota przekroczyła 175 mln zł, ale zbiórka trwa do końca lutego

29-01-2024, 07:33

32. Finał WOŚP zakończył się z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł. Z tego 29 673 016 zł jest już na koncie Fundacji. Ostateczny wynik Finału zostanie ogłoszony 27 marca.

32. finał WOŚP

Zakończenie 32. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mimo, że finałowa impreza już zakończona, to wciąż można wspierać akcję.

  • Do 4 lutego można kupić jeden z dziesięciu wariantów kolorowych serduszek NFT.

  • Do 9 lutego jest jeszcze szansa wylicytować coś niezwykłego na aukcjach Allegro.

  • Do 14 lutego można wysłać SMS o treści Serce na numer 75 565 (5 zł netto, 6,15 zł z VAT).

  • Do końca lutego można też wpłacać na stronie wplacam.wosp.org.pl.

Kolejny bezpieczny Finał z jednym incydentem

Po raz kolejny Fundacja zorganizowała wydarzenie, na którym każdy mógł się czuć bezpiecznie. Świadczą o tym również statystyki wszystkich służb, z którymi Fundacja współpracowała.

Było bardzo spokojnie. We wszystkich miejscach, gdzie były organizowane zbiórki było bardzo bezpieczne i przebiegały one bardzo radośnie. Bardzo dziękujemy za pomoc i opiekę służbom mundurowym. Wróciliśmy do tego, co było wiele lat temu - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

W kontekście bezpieczeństwa Jurek Owsiak na konferencji prasowej nawiązał również do incydentu ze Sztabu w Rumii:

Trzeba być trochę szalonym, żeby pod dachem odpalić coś, co jest związane z ogniem, z fajerwerkami, ale mimo wszystko bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom z Rumii. Tam nie ma żadnych dyskusji, nikt nie próbuje odwracać kota ogonem. Zrobiono głupotę i teraz są z tego powodu normalne działania policji, która rozmawia z organizatorem. Jesteśmy przeciwni takim działaniom.

WOŚP zagrało na całym świecie!

puszka WOŚP na szczycie Scafell Pike

Puszka na szczycie Scafell Pike, fot. Sztab Liverpool

W tym roku z Fundacją grało 1685 Sztabów, w tym aż 100 poza granicami Polski - z 23 krajów. Sztaby zarejestrowały łącznie 1 854 wydarzenia.

Pieniądze zbierało ponad 120 000 zaangażowanych entuzjastów orkiestrowego grania. Najmłodsza tegoroczna wolontariuszka – Zoila Mbarga - miała w dniu 32. Finału 44 dni. A najstarsza – Anna Kusiak – 97 lat.

Założona także ponad 24 tys. eSkarbonek, w których jeszcze przed finałem znalazło się ponad 4,5 mln złotych.

Nowoczesne Światełko do Nieba

światełko do nieba 32. finał WOŚP

W tym roku Światełko do Nieba rozbłysło w nowoczesnej formie. Piotr „Dziki” Chancewicz, Kwiat Jabłoni oraz zaproszeni goście przygotowali spektakularne przedstawienie pełne światła, muzyki i ognia.

Licytacje przebiły ubiegłoroczny rekord

32. finał WOŚP

W tym roku Najbardziej Hojni Darczyńcy byli naprawdę hojni! Łącznie z tej Licytacji zebrano 7 907 436 zł. To o pół miliona więcej niż rok temu.

Licytację Złotej Karty Telefonicznej zdominowała firma Bitskins.com. Wygrany przelicytował nawet sam siebie. Ostatecznie podium prezentuje się następująco:

  • Bitskins.com – 125 000 PLN
  • BERLIN DÖNER KEBAP – 78 000 PLN
  • Krajowy Projekt Energetyczny-OZE – 77 777 PLN

W licytacji Złotego Serduszka z numerem jeden spotkali się, dobrze znani z poprzednich rozdziałów – Bio-Gen Łódź i KLIMAS Wkręt-Met. W tym roku dołączyła do nich Grupa Żabka. Nowy zawodnik zamieszał. Tym razem I miejsce na podium zajęła Grupa Żabka.

  • Grupa Żabka – 1 050 000 PLN
  • Bio-Gen Łódź – 1 000 000 PLN
  • KLIMAS Wkręt-Met – 635 635 PLN

Wielkie dzięki, że byliście razem z nami. Od 32 lat robimy coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Graliśmy w całej Polsce, na całym świecie, gdzie panują przyjaźń, miłość, muzyka. Żegnamy się z Wami, kochani Polacy. Jesteście wspaniali. I oby to trwało do końca świata i o jeden dzień dłużej – macie siłę?! To wszystko się nie kończy, to się dopiero zaczyna. Dziękujemy! – podsumował wydarzenie Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *