30% Polaków nie zabezpiecza swojego smartfona hasłem - infografika

27-08-2014, 17:03

Jednocześnie jednak 70% naszych rodaków ma na swoim smartfonie zainstalowanego antywirusa, aż 65% użytkowników pamięta o regularnym backupie danych, a 53% korzysta z usług antykradzieżowych - wynika z ankiety przeprowadzonej w lipcu przez polski oddział AVG.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niestety prawie 1/3 Polaków w dalszym ciągu nie używa żadnych zabezpieczeń urządzeń przenośnych. Najpopularniejszą metodą ochrony pozostaje kody cyfrowy - korzysta z niego 37% ankietowanych. Na drugim miejscu jest najwygodniejsza forma, czyli przesunięcie palcem po określonym wzorze na ekranie (28%)

- W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że smartfon nie wymaga takich samych zabezpieczeń jak komputer „tradycyjny” - komentuje wyniki ankiety Arek Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG. Tymczasem „rynek” złośliwych aplikacji tworzonych pod kątem systemu Android rozwija się bardzo dynamicznie, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach Dziennika Internautów. Ostatnio informowaliśmy np. o nowym zagrożeniu o nazwie SandroRat.

Jak dbasz o bezpieczeństwo smartfona? - ankieta AVG


Źródło: AVG


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag infografikatag bezpieczeństwotag badaniatag AVG
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.