Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

3 najlepsze praktyki dla środowisk wielochmurowych

27-03-2018, 15:51

Gospodarka cyfrowa zmusza firmy i ich infrastrukturę IT do ciągłej adaptacji do dynamicznie zmieniających się realiów i wdrażania nowych sposobów reagowania w celu spełnienia nowych wymagań. Równie dynamiczne są zmiany zachodzące w chmurze.

robot sprzątający

reklama


Według twórców Veeam 2017 Availability Report http://bit.ly/2GgixCi 66% przedsiębiorstw przyznaje, że ich inicjatywy transformacji cyfrowej są opóźnione przez nieplanowane przestoje. Średni finansowy koszt deficytu dostępności i ochrony w przedsiębiorstwie wynosi 21,8 mln dol. Na szczęście istnieją sposoby, które firmy mogą zastosować w celu zagwarantowania optymalnej dostępności.

Oto trzy najlepsze praktyki, które pomagają zapewnić dostępność środowisk wielochmurowych.

1. Wykorzystaj chmurę do backupu lokalnych danych i przywracania ich w razie awarii.

Dobrym początkiem każdej strategii dostępności jest przestrzeganie reguły 3-2-1, mówiącej o tym, że należy mieć przynajmniej trzy kopie danych, w tym dwie lokalne, ale na różnych nośnikach, oraz jedną poza siedzibą firmy. Przedsiębiorstwa ze strategią wielochmurową są w idealnym położeniu, żeby wykorzystać chmurę do realizacji podejścia 3-2-1 oraz zoptymalizowania tradycyjnych systemów backupu z wykorzystaniem chmury.

2. Chroń dane znajdujące się w chmurze.

Ważne jest kontrolowanie i ochrona danych, które już znalazły się w chmurze. Przykładowo dane poczty elektronicznej to coś, co wiele organizacji musi przechowywać przez dłuższy czas w celu spełnienia wymogów prawnych i regulacyjnych. Bez względu na to, czy używa się rozwiązania SaaS, takiego jak Microsoft Office 365, czy też firmowa aplikacja e-mail działa na platformie IaaS, potrzeba ochrony przed przypadkowym usunięciem, awarią lub złośliwym atakiem.

3. Replikuj i migruj aplikacje oraz dane w swojej chmurze.

W przypadku strategii wielochmurowej w Twoim środowisku najprawdopodobniej będą aplikacje „narodzone w chmurze”. Możliwość replikowania tych aplikacji w celu ochrony i przywracania danych będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości ich działania w przypadku nieoczekiwanego przestoju. 

W miarę upowszechniania się środowisk wielochmurowych przyjęcie strategii i planu dostępności staje się ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Firmy zastanawiające się nad tym, jak zapewnić dostępność w swoim środowisku wielochmurowym, powinny szczególnie rozważyć powyższe sposoby. Dzięki nim będą mogły przystąpić do wprowadzania innowacji bez obaw o zakłócenie swojej działalności.

Autor: Paul Mattes, dział Global Cloud Group, Veeam


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *