13 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy już dziś

05-12-2019, 11:08

Większość ludzi szuka sposobów na ograniczenie wydatków. Niewielkie oszczędności mogą się sumować, zwłaszcza jeśli robisz to konsekwentnie w czasie, a robienie kilku rzeczy naraz może oznaczać, że możesz znacznie zaoszczędzić każdego miesiąca. Ograniczenie złych nawyków finansowych może mieć duże znaczenie. Możesz dokonać tych drobnych kompromisów finansowych, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele oszczędnościowe. Zmiana tych trzynastu nawyków może pomóc Ci zacząć oszczędzać już dziś.

#1 Przynieś lunch z domu

Średnie koszty jedzenia poza domem z fast foodem wynoszą około 20-40 PLN. Możesz jeść resztki lub zrobić lunch w domu, za średni koszt mniejszy niż 10 złotych. To daje dziennie oszczędności minimum w wysokości 10,00 PLN i 50,00 PLN tygodniowo lub 200,00 PLN miesięcznie. Oszczędności mogą się sumować. Jeśli jesz wiele posiłków dziennie, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej.

pieniądze

#2 Pomiń Latte

Czasami ta filiżanka kawy jest idealnym wyborem na cały dzień. Chociaż podstawowa kawa Cię nie ugodzi, a koszt latte może wynosić od 6 do 20 PLN, otrzymywanie jednej dziennie przez cały rok może się zsumować. Zaparz kawę w domu i zachowaj latte na ucztę. W ten sposób możesz zaoszczędzić do 200,00 PLN miesięcznie. Małe wydatki mogą szybko się sumować.

#3 Gotuj w domu

Jedzenie poza domem raz w tygodniu może nie być powodem do niepokoju, ale jeśli robisz to każdego wieczoru, koszty mogą się naprawdę sumować. Jeszcze bardziej, jeśli masz dzieci lub dużą rodzinę. Przyzwyczajenia, które ustalisz w wieku dwudziestu kilku lat, podążą za tobą wraz z wiekiem i dziećmi. Ustalenie rutyny, w której jesz w domu przez większość czasu, może cię później zaoszczędzić. Poświęć czas na zaplanowanie menu i dokonanie zakupów, aby naprawdę zwiększyć swoje oszczędności. Możesz także wypróbować te dziesięć pomysłów, które pomogą Ci obniżyć koszty artykułów spożywczych.

#4 Użyj kuponów

Może się to wydawać proste, ale kupony są jednym z najlepszych sposobów konsekwentnego oszczędzania pieniędzy. Na stronie www.rabato.com można śledzić najnowsze zniżki w popularnych sklepach w Polsce. Już 13 krajów korzystają się z promocji w najróżniejszych sklepach od RTV I AGD do aptek i supermarketów, zarówno sklepów stacjonarnych jak i internetowych. One już poznały łatwość wyszukiwania i zaoszczędzania. Teraz czas dla Ciebie ocenić taką możliwość. Rozpocznij oszczędzanie z Rabato.com.pl już teraz.

#5 Kup nowe ubezpieczenie

Często możesz zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu i domu, kupując je u nowego dostawcy co kilka lat. Firmy ubezpieczeniowe oferują najlepsze stawki nowym klientom. Jeśli niedawno skończyłeś 25 lat lub w ostatnim roku wyczyściła się Twoja historia kredytowa, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej. Być może będziesz musiał poprosić swoją obecną firmę o sprawdzenie, czy kwalifikujesz się na niższe stawki.

#6 Nagradzaj siebie

Odłóż trochę na rozrywkę, aby wydawać na siebie każdego miesiąca. Kwota zależy od budżetu, ale może mieć duży wpływ na osiągnięcie celów budżetowych i koncentrację. Budżetowanie dla zabawy pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ pozwala na pewne luźne koszty i zapobiega nadmiernemu wydawaniu pieniędzy.

#7 Wypróbuj nowe marki

Jednym ze sposobów oszczędzania w sklepie spożywczym lub nawet na artykułach gospodarstwa domowego jest wypróbowanie nowych marek sklepów. Zawsze powinna to być metoda prób i błędów. Nie polecam kupowania dwudziestu pudełek z płatkami przed wypróbowaniem jednego. Niektóre marki sklepów są lepsze od innych, a jakość może się różnić w zależności od produktu. Na przykład może się okazać, że konserwy są świetne, ale majonez nie. Innym sposobem oszczędzania jest chęć zamiany marek za pomocą kuponów.

#8 Nigdy nie płać pełnej ceny

sale

Postaw sobie za cel, aby nigdy nie płacić pełnej ceny za drogie przedmioty. Teoretycznie możesz zastosować to do większości rzeczy, w tym do swoich artykułów spożywczych, ale powinieneś uczynić to obowiązkowym dla przedmiotów wartościowych, takich jak meble, sprzęt elektroniczny i odzież. Możesz zaoszczędzić pieniądze, ucząc się cyklu sprzedaży i czekając na zakup, aż znajdziesz odpowiednią cenę.

#9 Kupuj online

Wybierając się na zakupy, weź smartfona i sprawdź ceny w sklepach internetowych. Możesz dużo zaoszczędzić, robiąc zakupy online. Spójrz na sklepy, które oferują bezpłatną wysyłkę zamówień, aby uzyskać najlepsze oferty.

#10 Korzystaj z bezpłatnej rozrywki

Wiele miast i miasteczek oferuje bezpłatną rozrywkę w okresie letnim lub możliwości zabawy w obniżonej cenie. Niektóre działania, których możesz szukać, obejmują filmy na trawniku, bezpłatne koncerty i festiwale.

#11 Odcięty kabel

Dzięki serwisom Netflix, Hulu i innym nie trzeba co miesiąc wydawać dużych pieniędzy na telewizję. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ przejście na tańszą usługę lub pozbądź się jej na korzyść serwisów internetowych.

#12 Bądź zdrowy

Dzięki nowym wymogom dotyczącym ubezpieczenia zdrowotnego większość Amerykanów ma teraz ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie zdrowotne powinno obejmować bezpłatną roczną opłatę fizyczną i dobrym pomysłem jest, aby wejść i upewnić się, że jesteś zdrowy. Dodatkowo, jeśli jesteś chory, udaj się do lekarza wcześniej niż później. Przeziębienie, zanim przerodzi się w zapalenie płuc, może zaoszczędzić pieniądze i dni wolne od pracy. Ponadto regularne wybieranie zdrowej żywności i regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć ryzyko powikłań zdrowotnych z powodu nadwagi.

#13 Skonfiguruj automatyczne przelewy do oszczędności

Ustaw cel, ile chcesz zaoszczędzić w każdym okresie płatności, a następnie skonfiguruj automatyczny przelew na swoje konta, aby tak się stało. Zaletą tego jest to, że nie tracisz pieniędzy, które są automatycznie przenoszone na twoje konto i nie musisz myśleć o oszczędzaniu każdego miesiąca. To się po prostu stanie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag oszczędzanietag kupony rabatowe
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.