Polska elektromobilność w rękach innogy - badania rynku e-mobility

22-11-2019, 21:43

Znamy już Lidera Elektromobilności 2019. Badanie rynku przeprowadzone przez PSPA oraz PwC Polska, wyłoniło zwycięzcę. Jest nim firma innogy - właściciel największego w Polsce car sharingu elektrycznego. To właśnie innogy od wielu lat inwestuje w budowę polskiej infrastruktury i rozwój transportu bezemisyjnego. Wyniki analiz ogłoszono dzień przed Global e-Mobility Forum.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Liderzy elektromobilności

PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych) wraz z PwC Polska po raz drugi przeprowadziło badanie na temat rynku e-mobility i stworzyło ranking Lider Elektromobilności. Wyróżniono w nim organizacje, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w tym obszarze. W ubiegłym roku wyróżnienia te zostały przekazane podczas COP24 w Katowicach. W tym roku, nagrody przyznano podczas gali poprzedzającej Global e-Mobility Forum, którą organizuje Polska Prezydencja COP24. Wręczył je Minister Klimatu, Michał Kurtyka.

- Od pierwszej stacji ładowania w 2009 roku przeszliśmy do jednego z największych w Europie car sharingów elektrycznych w 2019 roku - innowacyjne projekty, które zmieniają obraz polskiego sektora transportowego to efekt wieloletniej pracy całego zespołu innogy. Od początku jesteśmy nastawieni na ekologię i pokazujemy, że w branży energetycznej można realizować biznes w sposób zrównoważony. Obecnie nie tylko rozwijamy naszą usługę, ale także prowadzimy badania dotyczące kolejnych wdrożeń w branży energetycznej - powiedział odbierający nagrodę dla innogy Polska Członek Zarządu, Janusz Moroz.

 

innogy go! – pierwszy car sharing bez emisji

innogy Polska w kwietniu 2019 roku uruchomiła największy w Polsce car sharing aut elektrycznych pod nazwą innogy go! Usługa przyciągnęła duże grono zainteresowanych i zyskała rzeszę stałych użytkowników, którzy docenili jej ekologiczny charakter. Po pół roku od startu dane pokazują, że dzięki flocie innogy go! ograniczono emisję CO2 o ponad 327 tys. ton. Firma nieustannie rozwija też sieć ogólnodostępnych punktów ładowania e-samochodów: obecnie dostępnych jest 58 ładowarek. Dalsze plany inwestycyjne zakładają, że na koniec 2020 roku, sieć ta zostanie rozbudowana do łącznej liczby 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a zatem 300 punktów ładowania AC. W tym roku, uczestnicy Global e-Mobility Forum będą mogli skorzystać z samochodów innogy go!, które zapewni flotę elektrycznych BMW i3.

O Global e-Mobility Forum

Global e-Mobility Forum to międzynarodowe wydarzenie z uczestnikami reprezentującymi rządy, organizacje międzynarodowe i przemysł, mającymi znaczący wpływ na kształt oraz tempo rozwoju globalnego rynku elektromobilności. Konferencja została zapowiedziana w trakcie ubiegłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Zgromadzi sygnatariuszy deklaracji „Driving Change Together — Katowice Partnership for Electromobility”, czyli przedstawicieli 44 państw reprezentujących ponad połowę światowej populacji. W ramach wydarzenia odbywają się sesje warsztatowe oraz spotkania grup roboczych. Uczestnicy Forum wezmą udział w posiedzeniach okrągłego stołu, poświęconym wymianom dobrych praktyk na światowych rynkach.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.