1,1 mln funtów za autobiografię

27-12-2010, 18:42

Tyle zarobi Julian Assange, twórca serwisu Wikileaks, na swojej autobiografii. Zapewne jednak długo nie nacieszy się tymi pieniędzmi. Jeśli dojdzie do jego ekstradycji do Szwecji, czeka go tam kosztowny proces. A i sam serwis potrzebuje funduszy na dalszą działalność.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Julian Assange to jedna z najbardziej znanych osób internetowego świata. Naraził się wielu ważnym ludziom, publikując najpierw dokumenty na temat wojen w Iraku i Afganistanie, a ostatnio depesze amerykańskiej dyplomacji. Na początek nowego roku zapowiedziano kolejny wielki przeciek, tym razem dotyczący jednego z największych globalnych banków. Mówi się o Bank of America.

>> Czytaj także: Bank of America dołącza do blokady Wikileaks

Sonda
Kupiłbyś/-abyś autobiografię Assange'a?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Popularności 39-letniemu Australijczykowi na pewno przysporzy tytuł Człowieka Roku 2010 przyznany przez francuski dziennik "Le Monde". Szerszemu gronu odbiorców może stać się on znany w wyniku autobiografii. We wczorajszym wywiadzie dla brytyjskiego "The Sunday Times" twórca Wikileaks przyznał, że otrzymał już propozycje napisania o sobie książki. Nie chcę jej napisać, ale muszę - powiedział Assange, dodając, że do tej pory wydał około 200 tysięcy funtów na swoją obronę.

Pieniądze z publikacji mają pójść nie tylko na dalsze postępowanie sądowe (najprawdopodobniej przed sądem w Szwecji, gdzie odpowiadać będzie na zarzuty o molestowanie seksualne i gwałt), ale także na działanie serwisu Wikileaks, który po serii ciosów od amerykańskich firm jest w trudnej sytuacji.

Jak podaje Yahoo za agencją AFP, chodzi o kwoty 800 tysięcy dolarów od amerykańskiego wydawcy Alfreda A. Knopfa oraz 325 tysięcy funtów od brytyjskiego Canongate. Łącznie Assange może zarobić na napisaniu książki 1,1 mln funtów. Pieniądze na pewno mu się przydadzą. Nie wiadomo, czy o ekstradycję obywatela Australii nie zwróci się także Waszyngton, któremu zapewne nie w smak ujawnienie kuchni amerykańskiej dyplomacji.

>> Czytaj także: WikiLeaks powstrzymał cenzurowanie sieci w Hiszpanii?


Źródło: Yahoo za AFP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Wikileakstag Julian Assangetag autobiografia
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.