100 milionów pobrań z Mac App Store'a

12-12-2011, 16:02

Sukces sklepu z aplikacjami dla komputerów biurkowych nie jest oczywisty, biorąc pod uwagę znacznie większą popularność mobilnego odpowiednika.

- Z ponad 100 milionami pobrań w niecały rok od uruchomienia Mac App Store jest największym i najszybciej rosnącym sklepem z aplikacjami dla pecetów na świecie - poinformowało w swoim komunikacie Apple.

Czytaj także: iPad 3 już w lutym?

Jak zauważa serwis TheNextWeb, obecnie trudno o jednoznaczne stwierdzenie, czy 100 milionów pobrań aplikacji dla komputerów biurkowych jest istotnym sukcesem. Na tym rynku nie ma praktycznie żadnych większych konkurentów, a Microsoft dopiero niedawno zaprezentował swoje rozwiązanie tego typu, które znajdziemy w Windows 8.

Warto dla porównania podać, że sklep App Store dla iOS, który działa już od ponad trzech lat, ma na swoim koncie ponad 18 miliardów pobrań aplikacji (obecnie średnio około miliard miesięcznie). Również Google chwaliło się niedawno 10 miliardami pobrań z Android Marketu, przy którym wynik Mac App Store'a nie wygląda zbyt imponująco.

Dobrze jednak pamiętać, że aplikacje przeznaczone dla komputerów biurkowych są zwykle o wiele droższe niż mobilne narzędzia. Użytkownicy pecetów nie są również w takim samym stopniu przyzwyczajeni do pobierania płatnych programów, jak to jest w przypadku posiadaczy smartfonów. Tym drugim sklepy z narzędziami towarzyszą niemal od początku popularyzacji niewielkich urządzeń przenośnych.

Czytaj także: Microsoft może zdalnie usuwać aplikacje z Windows 8


Źródło: Apple, TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy