Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

100 GB darmowego hostingu na Friko z możliwością zarabiania

03-12-2009, 13:57

Friko.pl kusi internautów nowa ofertą - darmowym hostingiem bez limitu transferu oraz z szeregiem bezpłatnych narzędzi pozwalających uruchomić m.in. własne blogi, fora, galerie oraz sklepy internetowe. Wydawca platformy, firma Ósemka.pl chce także dzielić się z użytkownikami przychodami z reklam wyemitowanych na stronach założonych w ramach tej oferty.

Oferta, przekształcona z hostingowych usług internetowych oferowanych przez Osemka.pl, skierowana jest do wydawców internetowych, do firm i osób prywatnych, które rozpoczynają swoją aktywność w internecie bądź też chcą zastąpić płatne rozwiązania ich darmowymi odpowiednikami. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, usługa Friko.pl jest prosta w obsłudze, dzięki czemu mogą z niej z powodzeniem korzystać także początkujący internauci.

 Friko.pl bezpłatnie oferuje każdemu użytkownikowi:

  • hosting o pojemności 100 GB, na którym można przechowywać do 100 projektów,
  • bazy danych MySQL o pojemności do 100 MB każda (można założyć do 100 baz),
  • możliwość wykorzystania na potrzeby stron ponad 20 domen,
  • zaawansowany system poczty, który oferuje użytkownikowi możliwość zakładania wielu skrzynek w tych samych domenach, co adresy stron,
  • zarządzanie bazami danych za pomocą phpMyAdmina,
  • cron - system umożliwiający zlecanie zadań cyklicznych z określoną przez użytkownika częstotliwością,
  • obsługę plików .htaccess,
  • PHP 5,
  • nielimitowany transfer,
  • gotowe szablony i kreatory aplikacji oraz stron do uruchomienia w ramach konta: blogi (WordPress), CMS-y (Joomla, Mambo, eXtreme Fusion), sklepy internetowe (osCommerce, Zen Cart).

Friko.pl - bezpłatny hosting
fot. - Friko.pl - bezpłatny hosting
W zamian za udostępnienie darmowych narzędzi operator serwisu chce zarabiać na reklamach emitowanych na stronach użytkowników. Niektórych zapewne ucieszy fakt, że Ósemka chce podzielić się z użytkownikami przychodem, oferując właścicielowi danego konta prowizję od wyemitowanych reklam na jego stronach.

Obsługą transakcji i pozyskiwaniem reklamodawców zajmuje się program partnerski Netshare. Chęć przystąpienia do programu jest dobrowolna - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w panelu użytkownika.

- Wierzymy, że z taką ofertą jesteśmy w stanie w ciągu kilku miesięcy stać się numerem jeden w Polsce w segmencie bezpłatnego hostingu – zapewnia Rafał Janik, Pełnomocnik Zarządu ds. Serwisów Stowarzyszonych Redefine. Jest to nowe podejście do kwestii rozliczeń z wydawcami i użytkownikami tego typu usług. - Porównując to do salonu samochodowego można powiedzieć że klient przychodzi, dostaje od nas bezpłatnie nowy samochód, pokrywamy pełne koszty eksploatacji, dolewamy potrzebne płyny i płacimy mu za każdy przejechany kilometr – tłumaczy Rafał Janik – to przewrotne, ale przy potencjale jaki posiadamy, także możliwe i opłacalne dla obu stron.

Zanim zdecydujecie się na założenie konta i skorzystanie z oferty, zachęcamy od uważnego zapoznania się z regulaminem usługi. Zgodnie z tym dokumentem Ósemka ma prawo usunąć konto użytkownika i zwolnić jego domenę, jeśli w ciągu 7 dni od założenia konta nie stworzy on na swoim koncie pliku startowego index.html, index.htm lub index.php, zawierającego link zwrotny, którego kod znajduje się w panelu użytkownika.

Nie można ponadto umieszczać na koncie Friko plików mp3, mpg, avi, rar, zip, lzh, exe, a także ukrywać tych plików (np. poprzez zmianę rozszerzenia), ani umieszczać plików, które są później elementami stron spoza Ósemki (np. grafiki do blogów, składowiska plików itp). Zabronione jest umieszczanie stron oraz każdych innych elementów automatycznie przekierowujących na strony poza serwerem Ósemka.pl.

Warto pamiętać również, że zakładając konto pocztowe, zgadzamy się na otrzymywanie reklam od Ósemki oraz partnerów tej firmy, a także na dodawanie stopek reklamowych do listów wysyłanych z systemu tej firmy.

Aktualizacja

Zapytaliśmy przedstawicieli Friko.pl, na jaką prowizję mogą liczyć użytkownicy, którzy zdecydują się na udział w programie partnerskim. Niestety, nie otrzymaliśmy konkretnej wartości.

- Prowizja oferowana użytkownikom Friko.pl za emisję reklam jest uzależniona od formy reklamowej i kategorii, w której dana witryna została sklasyfikowana - wyjaśnia Rafał Janik. - Każdy użytkownik ma dostęp do panelu Netshare, gdzie prezentujemy dane o wysokości zarobionych przez niego pieniędzy. Jest to model powszechny, stosowany nawet przez Google. Jesteśmy natomiast pewni, że oferta, którą przedstawiamy w wachlarzu dostępnych form reklamowych, jest konkurencyjna na rynku. W przypadku niektórych form reklamowych oferujemy użytkownikom więcej niż dostawca systemu reklamowego - zapewnia Janik.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik