1 mld USD na rozwój mobilnego Windowsa 7

05-03-2010, 21:25

Inwestycje we własny produkt zamiast akwizycji - tak Microsoft chce walczyć o swoje miejsce na rynku systemów operacyjnych dla smartfonów. Do sukcesu mają firmę zaprowadzić telefony z systemem Windows Phone 7.

Światło dzienne ujrzał niedawno Windows Phone 7 - przeniesiony do telefonów komórkowych najnowszy system operacyjny amerykańskiego koncernu Microsoft. Firma zapowiedziała, że do końca roku wypuści na rynek pięć modeli telefonów, pracujących w oparciu o niego. Jednocześnie jednak trwać będą prace nad dalszym rozwojem systemu Windows Mobile 6.x.

>> Czytaj więcej: Microsoft pokazał Windows Phone 7 Series

Podając te informacje do publicznej wiadomości, firma ucięła plotki o rzekomych planach nabycia firmy Research in Motion, kanadyjskiego producenta smartfonów z serii BlackBerry. Analitycy spekulowali, że drogą akwizycji Microsoft mógłby zyskać od razu mocny start na szybko rosnącym rynku. Zamiast tego postanowiono zainwestować w rozwój własnego produktu, zdolnego do konkurowania z systemami operacyjnymi takich firm, jak Apple czy Google (Android).

Bill Koefoed, manager działu relacji z inwestorami Microsoftu, powiedział serwisowi thenextweb.com, że jego firma chce na ten cel przeznaczyć miliard dolarów. To kolejna duża deklaracja finansowa koncernu - w zeszłym roku firma z Redmond zadeklarowała, że może na rozwój wyszukiwarki Bing przeznaczyć nawet jedenaście miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Sukces Androida pokazuje, że na rynku jest miejsce dla nowych produktów i to nawet tworzonych jako wolne oprogramowanie. Microsoft, co prawda, w tej dziedzinie specjalistą nie jest, jednak co nieco o tworzeniu programów wie.

>> Czytaj także: Świetlana przyszłość przed Androidem?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy