Wyciekł zrzut Google +1 - społecznościowej usługi Google

09-12-2010, 09:01

Zrzut z ekranu przedstawiający społecznościową usługę Google opublikował serwis TechCrunch. Wygląda na to, że Google udostępni pasek z funkcjami społecznościowymi, który będzie widoczny na różnych jej stronach. Usługa znana wcześniej jako Google Me najprawdopodobniej będzie nosiła nazwę Google +1.

O pracach nad społecznościową usługą Google mówi się od połowy bieżącego roku. Plotki mówiły najpierw o usłudze Google Me, która miała być "serwisem społecznościowym z prawdziwego zdarzenia" konkurującym z Facebookiem. Potem rzekomy projekt przerodził się w centrum wirtualnych gier. Falę kolejnych plotek wywołało przejęcie Ångströ, firmy będącej twórcą technologii służącej m.in. Facebookowi do sortowania oraz wyszukiwania wiadomości oraz zdjęć.

Szef Google Eric Schmidt ujawnił wreszcie, że Google Me ma nie być drugim Facebookiem, tylko połączeniem tego, co Google robi najlepiej, czyli wyszukiwarki z elementami społecznościowymi. Usługa miała wystartować jesienią. Nastąpił wysyp kolejnych plotek dotyczących nazwy usługi. Różne źródła mówiły, że będzie to "Emerald Sea", "Emerald City" i ostatnio "Google +1".

>>> Czytaj: Chrome OS gotów do testów. Rusza Chrome Web Store

Zrzut Google +1 pozyskany przez TechCrunch
fot. TechCrunch - Zrzut Google +1 pozyskany przez TechCrunch

TechCrunch przedwczoraj pokazał zrzut z ekranu, który podobno przedstawia Google +1. Na zrzucie widać serwis Google News, a nad nim nowy pasek, na którym znajduje się przycisk z kołem zębatym (zapewne ustawienia), przycisk "Share" (do dzielenia się treścią) oraz linki do różnych usług Google (Web, Images, News itd.). Wśród tych linków znajduje się nowy link "Loop". Zrzut można zobaczyć przy tekście pt. CONFIDENTIAL! Looks Like “Google +1″ Was Just Accidentally Revealed (Pic).

Powołujący się na własne źródła TechCrunch twierdzi, że "Loop" to po prostu inna nazwa dla grup znajomych znanych w innych serwisach społecznościowych (angielskie słowa "group" i "loop" nawet podobnie brzmią). Jedno ze źródeł TechCrunch podaje, że widziało pracownika Google z aplikacją mobilną o nazwie "Loop". Możliwe, że taka aplikacja będzie istotnym elementem społecznościowej usługi Google (zob. MG Siegler, Google’s Possible “+1″ iPhone App, Facebook Similarities, And Social “Loop” Groups).

Sonda
Pasek społecznościowy od Google to...
  • świetna rzecz
  • trochę mało jak na Google
wyniki  komentarze

Niektórzy komentatorzy są rozczarowani. Tyle się mówiło o konkurencie Facebooka, o serwisie społecznościowym, a mamy dostać tylko nowy pasek? Pierwsze plotki mówiły o priorytetowym projekcie Google, nad którym pracuje wielu ludzi. Czy to ma być tylko ten projekt?

Google nie odpowiada na to pytanie. Firma udzieliła tylko standardowego komentarza, który można skrócić do stwierdzenia: "pracujemy nad wieloma rzeczami, nie mamy nic nowego do ogłoszenia".

>>> Czytaj: Nexus S z Androidem 2.3 daje "Googlowe doświadczenia" (wideo)


Źródło: TechCrunch
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy