Współtwórca Facebooka o problemach witryny

18-10-2011, 10:56

Sean Parker zdradził również nieco informacji na temat swojego kolejnego internetowego biznesu i jak zwykle nie szczędził krytyki dla wytwórni płytowych.

Na odbywającej się w San Francisco konferencji Web 2.0, Sean Parker, któremu przypisywany jest duży udział w sukcesie Facebooka, mówił o zagrożeniach czyhających na witrynę oraz szansach związanych z rynkiem muzycznym.

Czytaj także: Facebook i Google+ źle podchodzą do kwestii prywatności?

Jeden z uczestników konferencji zapytał Parkera, czy nie uważa on, że Facebook gromadzi zbyt dużo informacji o użytkownikach, a tym samym skupia w jednym miejscu zbyt dużą władzę. Jak przyznał miliarder, jest mu dość trudno odpowiedzieć na to pytanie ze względu na to, że jest udziałowcem Facebooka. Nie uważam, że prywatność jest problemem, to nie największa bolączka tej witryny - stwierdził Parker.

Twórca Napstera zauważył, że obecnie najgroźniejsza dla Facebooka jest zbyt duża ilość informacji, jakie prezentowane są najbardziej aktywnym, a tym samym najbardziej wartościowym użytkownikom. Niedawne aktualizacje w witrynie Zuckerberga miały nieco zniwelować ten problem, jednak wciąż wiele jest jeszcze w tej kwestii do zrobienia.

Parker, który ma udziały również w popularnej usłudze Spotify, skorzystał z okazji, by skrytykować wytwórnie muzyczne. Jak stwierdził, nie widzi powodu dla którego wykonawcy mieliby się starać o kontrakt tego typu, chyba, że "są uzależnieni od heroiny, albo chcą w ten sposób podnieść swój prestiż".

Czytaj także: Wielka Brytania nie będzie blokowała Facebooka


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930