Twitter dla iPada w HTML5

03-08-2011, 13:07

Właściciele popularnego serwisu mikroblogowego chcą ułatwić korzystanie z usługi, bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi.

Jak informowaliśmy niedawno, Twitter może być wykorzystywany nawet do sterowania państwem, choć nie wszyscy politycy korzystają z niego tak, jak oczekiwaliby tego internauci.

>>Czytaj także: Społecznościowe logowanie najczęściej z Facebookiem

Sonda
Apple zmusi do Samsunga do wycofania smartfonów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zespół Twittera poinformował, że witryna niedługo dostępna będzie w wersji HTML5, a już teraz z nowości korzystać mogą niektórzy użytkownicy iPada. Nowa strona ma być udostępniona wszystkim internautom w ciągu najbliższego tygodnia.

Nowości mają w wielu przypadkach wyeliminować konieczność instalacji dodatkowych narzędzi do obsługi Twittera. Strona w HTML5 jest swego rodzaju hybrydą, która zawiera część funkcji znanych z klientów usługi przeznaczonych dla iPhone'a czy Androida. Jak powiedział przedstawiciel Twittera Carolyn Penner: Aplikacje w HTML5 są świetną alternatywą dla użytkowników, którzy nie chcą instalować standardowych programów.

Warto przypomnieć, że w związku z inicjatywą Project Spartan również Facebook zamierza w przyszłości uruchomić swoje webowe narzędzie do obsługi serwisu oparte o HTML5. Na razie jednak trudno o konkretne informacje związane z datą premiery. W pierwszej kolejności zespół Zuckerberga udostępni prawdopodobnie standardową aplikację dla iPada, która "wyciekła" kilka dni temu.

>>Czytaj także: Uczniowie w USA nie dodadzą nauczycieli "do znajomych" na Facebooku


Źródło: TechCrunch, Twitter
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031