Samsung vs Apple: Rozprawa w marcu

16-11-2011, 06:40

Jeszcze przez ponad cztery miesiące Apple może bez problemu sprzedawać iPhone'a 4S w Australii. Gdy rozpocznie się proces z powództwa koreańskiego konkurenta, sprzedaż zostanie jednak wstrzymana.

Samsung Electronics złożył we wrześniu (jeszcze przed premierą) pozew przeciwko firmie Apple, w którym domaga się wstrzymania sprzedaży w Australii iPhone'a 4S. Jako powód podaje rzekome naruszenie własności intelektualnej. Koreański producent chciał ponadto, by sąd zakazał sprzedaży nowego smartfona do momentu wydania ostatecznej decyzji.

Czytaj także: Samsung chce zakazu w kolejnych dwóch krajach

Sąd Federalny w Sydney zgodził się przyjrzeć sprawie. Sędzia Annabelle Bennett poinformowała, że sąd zajmie się pozwem Samsunga w marcu, dokładna data ma zostać podana w najbliższy piątek. Postępowanie ma potrwać około trzech tygodni. Apple początkowo domagał się wyznaczenia daty na sierpień - informuje agencja Reuters.

Jednocześnie sędzia Bennett nie zgodziła się na wprowadzenie tymczasowego zakazu sprzedaży najnowszego urządzenia firmy Apple na terytorium Australii. Wejdzie on w życie dopiero w momencie, gdy przed sądem rozpocznie się postępowanie. Jeśli wydany zostanie wyrok korzystny dla Koreańczyków, decyzja o zakazie sprzedaży zostanie utrzymana.

Przypomnijmy, że obie firmy walczą ze sobą na patenty także we Włoszech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Holandii.

Czytaj także: Apple: Kurs leci w dół po ogłoszeniu wyników finansowych


Źródło: Reuters, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930