Orange publikuje numery Premium SMS

02-05-2011, 22:58

Uświadomienie abonenta ma wzrosnąć, a nieuczciwe firmy mają zniknąć z rynku. Krok Orange nie jest pierwszym wśród operatorów w Polsce, ale na pewno w stronę klienta.

Nieuczciwe firmy wykorzystujące klientów, którzy często nieświadomie wysyłają kosztowne SMS-y, znalazły się na celowniku Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Niedawno zorganizowane rozmowy „przy stole bez kantów” miały doprowadzić m.in. do opublikowania przez operatorów na ich stronach WWW spisu numeracji Premium Rate.

>> Czytaj też: Facebook: podwójne oszustwo z Premium SMS-ami w tle

Sonda
Czy sieci komórkowe powinny zrezygnować z loterii SMS-owych?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Oprócz tego planowane jest wprowadzenie progów kwotowych dziennych i miesięcznych, o przekroczeniu których klient ma być informowany za pomocą wiadomości SMS. W pierwszym etapie wprowadzania mechanizmów ochronnych o przekroczeniu progu będzie informował agregator.

Operatorzy mieli upublicznić numerację Premium Rate do 15 kwietnia br. Orange podczas przerwy majowej udostępnił numery wraz z cenami SMS-ów, MMS-ów oraz połączeń głosowych z tymi numerami. Operator pod adresem www.orange.pl/premium informuje także o możliwości skorzystania z Kontroli Rodzicielskiej i objaśnia, czym są Usługi Specjalne (Premium Rate).

Orange udostępnia numery Premium Rate
fot. - Orange udostępnia numery Premium Rate
Orange nie jest pierwszym operatorem, który zastosował się do rozmów prowadzonych z UKE. Już wcześniej sieć Plus umożliwiła swoim klientom sprawdzenie kosztów wiadomości i rozmów na numery o wyższej opłacie niż normalnie. Era także uruchomiła specjalny portal.

>> Czytaj też: Startup ułatwia rezygnację z irytujących SMS-ów

Jeszcze wcześniej sieć Play zapowiedziała rezygnację z loterii SMS-owych, o czym pisaliśmy w Dzienniku Internautów i co komentował rzecznik Play, Mariusz Gruszka: „z uwagi na duże ryzyko finansowe ponoszone przez naszych klientów nie będziemy tolerować tego typu konkursów, organizowanych przez podmioty zewnętrzne na dotychczasowych zasadach, które są nie fair w stosunku dla klienta”.


Źródło: Orange, DI
Tematy pokrewne:  

tag UKEtag Premium SMStag Premium Ratetag Plustag Playtag Orangetag Era
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.