Internet ciągle się zmienia - wciąż pojawiają się nowe witryny, równocześnie wiele serwisów, po dłuższym lub krótszym czasie, kończy swój żywot. Są jednak i takie adresy, które w Sieci zarejestrowane są nawet od ponad 20 lat!
NEC - japońskie konsorcjum informatyczne, produkujące sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, a także oprogramowanie, zagościło w wirtualnym świecie 27 października 1986 r.
AMD - w walce o najszybszy procesor swoją witrynę zarejestrował od 17 listopada 1986 r.
Adobe - firma znana przede wszystkim dzięki formatowi dokumentów PDF, zarejestrowała swoją stronę tego samego dnia.
Apple - od Microsoftu szybszy nie tylko w innowacji, ale również w Internecie - podczas gdy gigant z Redmond swój adres zarejestrował dopiero w 1991 r., "jabłuszko" zrobiło to już 19 lutego 1987 r.
Lockheed - amerykańska wytwórnia lotnicza, będąca dziś częścią koncernu Lockheed Martin, z myślą o swych produktach w Sieci dokonał rejestracji 27 lutego 1987 r.
Philips - elektronika prosto z Holandii, w Sieci już od 4 kwietnia 1987 r.
Cisco - tej firmy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Co ciekawe, o obecności w Internecie pomyślala relatywnie późno, bo "dopiero" 17 maja 1987 r.
Toad.com - witryna założona przez Johna Gilmore znana jest ze wspierania wolności słowa. Zarejestrowana została 18 sierpnia 1987 r.
Jeśli ktoś chciałby cofnąć się w czasie i przejrzeć archiwalną zawartość ulubionych serwisów, odsyłamy do serwisu web.archive.org. Co prawda zapisy obejmują jedynie kilka ostatnich lat, nie mniej przy tak dynamicznym rozwoju Sieci trudno niekiedy uwierzyć, że tak prężnie działające dziś witryny wcześniej wyglądy tak mizernie. ;)
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Gdy posiadasz prywatny samochód, komputer czy inny sprzęt i chcesz wykorzystać go na potrzeby działalności gospodarczej, wprowadzając do ewidencji środków trwałych firmy, musisz ustalić wartość początkową, od której rozpoczniesz amortyzację danego składnika. Jest nią cena nabycia, a gdy nie możesz jej ustalić, dokonaj wyceny, uwzględniając ceny rynkowe. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej