McDonald's wymieni ludzi na elektroniczne terminale

16-05-2011, 09:36

Dzięki wykorzystaniu elektronicznych terminali każdy klient ma być obsłużony o kilka sekund szybciej. Wielu jednak tego typu nowości nie podobają się.

Choć roboty mogą być niezwykle użyteczne w ratowaniu ludzkiego życia, niektóre zwyczajnie odbierają im zajęcie.

>>Czytaj także: Muzyka sprzed 100 lat w National Jukebox

Sonda
Kupujesz jedzenie w McDonald's?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi Financial Times, sieć znanych restauracji McDonald's ma zamiar zamienić część kasjerów na elektroniczne terminale w ponad 7 tysiącach europejskich placówek

Jak mówi Steve Easterbrook, szef McDonald's na Europę: Sposób zamawiania jedzenia nie zmienił się od 30-40 lat. Nowości mają oczywiście sprawić, że każdego dnia dokonywanych będzie jeszcze więcej transakcji, co już teraz całkiem nieźle wychodzi wspomnianej sieci restauracji. Tylko w pierwszym kwartale 2011 roku sprzedaż w europejskich oddziałach wzrosła o 5,7 proc.

Jak dodaje Easterbrook, przewiduje się, że dzięki nowościom uda się zaoszczędzić średnio trzy do czterech sekund na każdym kliencie. Choć wydaje się to niewiele, kilka chwil przemnożone przez ponad 2 mln klientów obsługiwanych każdego dnia zmienia się już w bardzo dużą liczbę.

Dodatkowo, dzięki większej automatyzacji procesu zamawiania i transakcjom bezgotówkowym, możliwe będzie zbieranie większej ilości informacji o nawykach żywieniowych klientów.

>>Czytaj także: Sony PlayStation network powoli wraca do sieci


Źródło: Financial Times
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy