Lotniska zamknięte? W internecie znajdziesz pomoc

16-04-2010, 14:00

Ruch lotniczy w niemal całej Europie jest sparaliżowany z powodu chmury pyłu wulkanicznego, powstałej po wybuchu wulkanu na Islandii. Jeśli chcesz podróżować, musisz przesiąść się do auta lub pociągu. W planowaniu podróży może pomóc internet.

W chwili obecnej nie działa większość lotnisk w 12 państwach. Również lotniska w Polsce, za wyjątkiem Rzeszowa, zostały zamknięte do odwołania. Chmura pyłu wulkanicznego zmierza w kierunku Czech. Nie jest wiadome, jak długo potrwają utrudnienia w ruchu lotniczym.

W tej sytuacji wiele osób szuka pomocy w sieci. Podajemy dla nich listę serwisów, które mogą pomóc w znalezieniu alternatywnego sposobu podróżowania.

1. Przydatne mogą być serwisy do planowania podróży, takie jak targeo.pl lub  map24.interia.pl. Wystarczy wpisać nazwę początkowego i docelowego miejsca podróży. Targeo w wygodny sposób przestrzega przed niebezpiecznymi miejscami, a serwis Interii okaże się przydatny, jeśli po drodze chcemy znaleźć hotel. Oczywiście wiele innych serwisów z mapami umożliwia planowanie trasy, np. docelu.pl lub zumi.pl. Różne serwisy tego typu zebrano na stronie mapa.drogowa.pl.

2. Informacje o międzynarodowych połączeniach autobusowych można znaleźć m.in. na stronach www.autobusy.pl oraz www.biletautobusowy.com. Witryny te umożliwiają także kupienie biletu na autobus, który wystarczy wydrukować i okazać kierowcy. 

3. Informacje o pociągach znajdziemy oczywiście na rozklad-pkp.pl.

>>> Czytaj: Internet najcenniejszym źródłem informacji w branży turystycznej

4. Niektóre osoby mogą rozważać podróż promem. Informacje o połączeniach znajdziemy m.in. na stronach: Promy.pl, www.polferries.pl lub www.unityline.pl. Strony poszczególnych linii mają tę zaletę, że da się na nich kupić bilet online.

5. Ciekawą ofertę ma największa giełda umawianych przejazdów www.carpooling.pl. Nie brakuje w niej korzystnych propozycji. Z Poznania do Dortmundu można dotrzeć już za ok. 120 zł, z Warszawy do Berlina – za niecałe 100 zł. Inne serwisy tego typu to www.autostop.com.pl oraz autem.pl.

6. Podróżnicy-nowicjusze mogą szukać stron z poradami. Przydatne informacje znajdą oni m.in. w portalu EUROPA, gdzie jest dział dotyczący podróżowania. Dowiemy się z niego m.in. jakie dokumenty trzeba zabrać, gdzie znaleźć pomoc, jakie są ograniczenia prędkości na europejskich drogach itd.

7. Jeśli ktoś koniecznie musi polegać na samolotach, to chyba najlepszym źródłem informacji na temat obecnej sytuacji będzie strona Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - www.pata.pl. Znajdziemy tam także odnośniki do stron polskich  lotnisk. Z kolei informacje o lotniskach europejskich w dość wygodny sposób zebrano na stronie www.aircraft-charter-world.com.

>>> Czytaj: UE: Ułatwienia dla usług komórkowych na statkach


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031