Google - nowy pasek do przełączania usług (wideo)

30-11-2011, 08:41

Zmiana wyglądu Gmaila i czytnika RSS to był zaledwie początek. Teraz Google szykuje się na wprowadzenie nowego paska, który umożliwi szybkie wyszukiwanie, przełączanie usług i udostępnianie treści na Google+.

Obecnie osoby korzystające z usług Google'a widzą na górze strony charakterystyczny czarny pasek z linkami +Ty, Sieć, Grafika, Wideo itd. Został on wprowadzony w czerwcu br., a jego stosunkowo niedługi żywot niebawem się skończy. Na jego miejscu pojawi się nowy pasek Google, który będzie wyglądał jak na obrazku poniżej.

Nowy pasek Google

W pasku widzimy pole wyszukiwania, jest mikrofon umożliwiający wyszukiwanie głosem oraz informacja o powiadomieniach z Google+ i przycisk Share (Udostępnij). Pasek umożliwia przełączanie pomiędzy usługami Google'a. Należy w tym celu najechać kursorem myszy na logo Google po lewej stronie lub kliknąć w to logo. Wylogowanie się lub przełączenie konta jest możliwe po kliknięciu na obrazek użytkownika po prawej stronie.

Czytaj: Google Chrome wyświetla własne reklamy

Zmiany w szacie graficznej usług Google'a są konieczne po wprowadzeniu Google+. Kalifornijska firma chce za jego pomocą połączyć to wszystko, co do tej pory w ramach jej usług było jakby odrębne - wyszukiwanie, mapy, tłumaczenie, pocztę elektroniczną itd. Wcześniej firma informowała m.in. o nowym wyglądzie Gmaila i czytnika RSS

Poniżej film prezentujący nowy pasek Google:

Czytaj: 20 miliardów wyświetleń filmów w serwisie YouTube miesięcznie


Źródło: Google Blog
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag Google+tag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy