Cyberprzestępcy atakują użytkowników Allegro

23-08-2011, 19:40

Wiadomość docierająca do internautów zawiera informacje o rzekomej wygranej i prośbę o wysłanie mailem numeru telefonu. Atak został przygotowany bardzo prymitywnie i łatwo rozpoznać, że wiadomość jest fałszywa.

Wiadomość e-mail wysyłana przez cyberprzestępców w ramach najnowszego ataku phishingowego dociera z adresu allegroreply@post.com, jej temat to „Promocja Allegro!”, a treść jest następująca (zachowano oryginalną pisownię):

Fałszywa wiadomość do użytkowników Allegro
fot. Kaspersky Lab - Fałszywa wiadomość do użytkowników Allegro
Drogi użytkowniku,

Gratulacje masz wygrał 500,000.00 GBP w trwających promocji Allegro.pl, promocjiodbywa się w Londynie i może być wypłacane w brytyjskiej waluty.

Aby zrealizować wygrał nagrodę, wyślij kod [AL23QQ] i numer telefonu do [allegroplreply@post.com] uzyskać więcej informacji.

Gratulacje jeszcze raz i za korzystanie z naszej strony internetowej.

Pozdrawiam.

MRS. ANIELA B. ROSELYN
promocja wykonawczy
Zespół Allegro

UWAGA:
Wszystkie wygrał nagrody nie twierdził, w ciągu 10 dni roboczych zostanie anulowane.

Webmail Administrator
ALLEGRO.PL

Jak zauważają specjaliści z Kaspersky Lab, którzy przechwycili sfałszowaną wiadomość, użyty w niej język charakteryzuje się niedbałym stylem i brakiem polskich znaków, co od razu powinno wzbudzić czujność potencjalnej ofiary ataku. Aby podnieść wiarygodność, cyberprzestępca wykorzystali logo Allegro - popularny portal aukcyjny nie ma oczywiście nic wspólnego z wysłaniem tej wiadomości.

Nie zawiera ona żadnych szkodliwych załączników ani nie kieruje odbiorcę do zainfekowanych zasobów online. Nadawca usiłuje tylko zachęcić rzekomego zwycięzcę, by wysłał on na podany adres e-mail swój numer telefonu. Po kliknięciu odsyłacza wyświetla się okno tworzenia nowej wiadomości otwierane w domyślnym programie pocztowym. Atak jest zatem bardzo prymitywny, a cyberprzestępca wydaje się mieć nadzieję, że użytkownicy Allegro tak po prostu wyślą mu swoje numery telefonów.

>> Czytaj także: Phisherzy znowu polują na dane klientów TP


Następny artykuł » zamknij

Nadchodzi ThinkPad

Źródło: Kaspersky Lab
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031