10 wiadomości, w które 1 kwietnia byś nie uwierzył

01-04-2015, 13:20

Zdarzyło Ci się czytać newsa i sprawdzać, czy to nie 1 kwietnia? Tak, to się zdarza. Dlatego właśnie prima aprilis jest świetną okazją do przypomnienia sobie takich wydarzeń, w które dzisiaj byśmy nie uwierzyli.

"Rzeczywistość jest tak absurdalna, że sama w sobie jest dziełem sztuki" - tak ponoć mawiał przywódca Pomarańczowej Alternatywny. Zdarza się nieraz, że czytasz rzetelne relacje o prawdziwych wydarzeniach i... nie wierzysz. Po prostu Twój mózg nie potrafi uznać prawdy za prawdę. Dziennik Internautów tradycyjnie wspomina takie wydarzenia 1 kwietnia, kiedy w sposób naturalny bronimy się przed niewiarygodnymi informacjami. Oto 10 prawdziwych informacji, w które dzisiaj byś nie uwierzył!

Piraci do władzy!

Partia Piratów prowadzi w sondażach na Islandii. Według sondaży firmy MMR, która regularnie bada poparcie dla islandzkich partii, Partia Piratów mogłaby liczyć na 23,9% głosów i byłaby zwycięzcą wyborów. W tym samym sondażu Partia Niepodległości uzyskała poparcie na poziomie 23,4%. W praktyce obie partie miałyby po 16 przedstawicieli w parlamencie. Przedstawicielka PP Birgitta Jónsdóttir uważa, że mieszkańcy Islandii są zmęczeni konwencjonalną polityką.

Nie wystrzelisz tej głowicy nuklearnej!

Jeśli masz w garażu rakietę z głowicą nuklearną i chcesz ją wystrzelić, lepiej się pośpiesz! Niedługo będzie to trudniejsze z powodu barier urzędowych. Ministerstwo Gospodarki pracuje nad polskim prawem kosmicznym, które ma wprowadzić zgody na wyniesienie w kosmos, rejestr obiektów kosmicznych, oświadczenia o broni atomowej i inne biurokratyczne nowości. 

Haker w gminie?

Gmina Nowy Wiśnicz nie chciała ujawnić informacji publicznej o tym, kto publikuje informacje na jej stronach. Władze gminy utrzymywały, że po prostu nie mają pojęcia, kto sobie tam wrzuca artykuły! Sąd nie uwierzył. My też nie mogliśmy uwierzyć, że ktoś przedstawił tak kretyńską wymówkę. 

Obcinajmy palce za piractwo!

Obcinanie palców - taki sposób walki z piractwem zaproponowała nigeryjska piosenkarka Stella Monye. Ta piosenkarka lansuje się jako artystka, pracownik społeczny oraz... uwaga... działaczka na rzecz praw człowieka.

Szahy skórczą ci muzg

Naukowcy z instytutu psychologii Uniwersytetu w Zurychu opublikowali bardzo ciekawy artykuł na temat architektury mózgu szachistów. Okazało się, że w niektórych obszarach mózgu u szachistów da się zauważyć... zmniejszenie (tak! zmniejszenie) objętości istoty szarej. Naukowcy sądzą, że w niektórych przypadkach ulepszanie naszego mózgu może się objawiać zmniejszaniem, a nie tylko zwiększaniem objętości. Mózg ma wciąż wiele zagadek. 

Zastrzeżona Dama z Łasiczką 

Właściciele obrazu Dama z Łasiczką postanowili zabronić przerabiania tego obrazu, nie bacząc na to, że jest to obraz z XV wieku od dawna niechroniony prawami autorskimi. W reakcji na ten absurd Dziennik Internautów organizował konkurs na przeróbki "Damy z Łasiczką". Fundacja "mogła" nas pozwać, ale nie pozwała :-) Niewiarygodne!

Przy okazji możecie wrócić do galerii prac konkursowych. Powtórzymy kiedyś ten konkurs, ale z innym obrazem.

Dama z łasiczką

Złe wspomnienie przełączone na dobre

Naukowcom udało się kasować i reaktywować wspomnienia u myszy, a także zmieniać skojarzenia związane ze wspomnieniami (tzn. sprawić, aby złe wspomnienie było traktowane jako dobre). Manipulowanie wspomnieniami jest możliwe dzięki optycznemu stymulowaniu grupy nerwów w mózgu szczura, które zostały genetycznie zmodyfikowane w celu uwrażliwienia ich na światło. Łatwizna!

Zmarły polityk znalazł się w MAC

Z dokumentu wydanego przez Komisję Europejską wynikało, że zmarły w 1939 roku Roman Dmowski, polityk okresu międzywojennego i współzałożyciel Narodowej Demokracji, jest osobą odpowiedzialną za polską cyfryzację. Oczywiście była to zabawna pomyłka, bo w MAC pracuje inny Roman Dmowski, ale Komisji Europejskiej umknęła różnica pomiędzy dwoma Dmowskimi. To było nawet zabawne. 

Roman Dmowski w MAC

Gigant się zmienia

Microsoft za darmo udostępni aktualizację do Windows 10 i skończy z Internet Explorerem. Wiadomo o tym nie od dziś, ale gdyby ta informacja pojawiła się dzisiaj, nie od razu byśmy uwierzyli.

Tajna ustawa o dialogu społecznym

To informacja stosunkowo aktualna. Pracodawcy, związki zawodowe i minister pracy wspólnie uzgodnili sobie projekt ustawy "o dialogu społecznym". Projekt znają tylko wtajemniczeni. Pomysł na tajną ustawę o dialogu wydaje się gorzkim żartem, ale to niestety nie żart


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930