Życie na podsłuchu przez błąd w aplikacji Facetime

11-02-2019, 19:58

Luka w zabezpieczeniach aplikacji Facetime od Apple mogła sprawić, że iPhone stał się urządzeniem do podsłuchu przekazującym do utajnionego obserwatora obraz z kamery i dźwięk z mikrofonu. Użytkownik mógł nawet nie zauważyć, że jego telefon stał się "pluskwą".

Jak donoszą eksperci, błąd, który pojawił się na etapie programowania w funkcji konferencji w aplikacji Facetime od Apple, mógł spowodować, że smartfon przekształci się w pluskwę, a użytkownik urządzenia nawet tego nie zauważy.

Strona firmy Apple 9to5Mac, która jako pierwsza doniosła o tym problemie podaje, że do włączenia funkcji przekazywania głosu z mikrofonu na żywo wystarczyło utworzenie połączenia. Atakujący musiał dodać siebie jako użytkownika rozmowy przez Facetime i w ten sposób uzyskiwał dostęp do podsłuchu. Na tej samej zasadzie działał podgląd za pośrednictwem kamery i tu również ofiara mogła nie zauważyć, że jest obserwowana. Sygnały były przekazywane przez cały czas trwania rozmowy przychodzącej.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację firma Apple dezaktywowała istniejącą funkcję, jednocześnie planując jej usunięcie. Ostatecznie stworzono łatę, która pojawi się po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania.

System iOS od Apple jest przez ekspertów uważany za bezpieczniejszy od Androida. Mimo tego specjaliści ds. bezpieczeństwa rekomendują instalowanie oprogramowania, które pozwala użytkownikom chronić swoje urządzenia przed atakami phishingowymi i niebezpiecznymi stronami. Ponadto w przypadku kradzieży mamy możliwość zlokalizowania urządzenia, co jest dodatkową korzyścią dla posiadaczy sprzętów.

Źródło: G DATA


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930