Zwycięzcy konkursu Huawei Seeds for the Future zaprezentowali „Postulat na rzecz Cyfryzacji Europy”

02-12-2016, 17:55

Dokument jest zbiorem pomysłów, których realizacja, zdaniem młodych specjalistów z sektora teleinformatycznego, może przyczynić się do stworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców starego kontynentu.

Podczas oficjalnego spotkania z przedstawicielami Europarlamentu, grupa 74 studentów uczelni technicznych z krajów Unii Europejskiej zaprezentowała swój „Postulat na rzecz Cyfryzacji Europy”.

Postulat został przekazany na ręce Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Annelli Jäätteenmäki oraz członków Europarlamentu, Ilhan Kyuchyuk i Ramony Mănescu. Dokument jest efektem pracy laureatów międzynarodowego programu edukacyjnego firmy Huawei  - Seeds for the Future. 

Głównym celem opracowania jest zwrócenie uwagi przywódców państw europejskich na zagadnienia związane z transformacją cyfrową. W oparciu o swoje obserwacje i wiedzę z zakresu nowych technologii, a także doświadczenia zdobyte podczas warsztatów w siedzibie głównej Huawei w Shenzhen, studenci podzielili się spostrzeżeniami na temat tego, jak nowe technologie mogą wpłynąć na poprawę jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń. W postulacie opisali swoje marzenia jak i obawy związane z nadchodzącymi, głębokimi przemianami cyfrowymi.

Zobacz także:

Minecraft. Zostań cyfrowym inżynierem

Dzięki tej książce niemal niepostrzeżenie nauczysz się wielu świetnych rzeczy, takich jak tworzenie obiektów 3D czy praca z oprogramowaniem CAD. Dowiesz się, jak obsłużyć aplikacje wykorzystywane przez profesjonalnych projektantów, wizjonerów kreujących prawdziwą przyszłość i zarabiających na tym niemałe pieniądze.*

Autorzy poruszyli kwestie:

  • zwiększenia świadomości o perspektywach i szansach, jakie niesie ze sobą postęp technologiczny,
  • podniesienia poziomu inwestycji w rozwój kompetencji cyfrowych oraz umiejętności w kontekście komunikacji międzykulturowych, wymiany międzynarodowych, poprawy dostępu do technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zmniejszenie wykluczenia cyfrowego,
  • budowy infrastruktury sieciowej, spełniającej rosnące zapotrzebowanie na łączność,
  • bezpieczeństwa w sieci i zwiększenie ochrony danych. 

Obecnie program Seeds for the Future jest realizowany w 77 państwach na całym świecie. W Europie w projekt zaangażowanych jest 27 krajów, gdzie od chwili rozpoczęcia pierwszej edycji w 2011 roku wzięło udział ponad 700 osób. Do roku 2020 firma Huawei zadeklarowała, że ponad 2,5 tys. studentów zostanie przeszkolonych przez jej ekspertów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy