Zużyte baterie i akumulatory to problem firm

30-11-2007, 21:00

Wraz ze wzrostem liczby elektronicznych gadżetów na polskim rynku jest także coraz więcej zużytych, szkodliwych dla środowiska baterii i akumulatorów. Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt ustawy, w którym problem zagospodarowania tej ekologicznej bomby składa na barki przedsiębiorców.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Celem ustawy o bateriach i akumulatorach oraz o zużytych bateriach i akumulatorach jest stworzenie całego systemu gospodarki odpadami pochodzącymi z zużytych baterii i akumulatorów.

Za finansowanie i funkcjonowanie systemu zbierania zużytych baterii i akumulatorów mają odpowiadać firmy, które wprowadzają taki asortyment na polski rynek. Tak więc nie tylko producenci i dystrybutorzy baterii i akumulatorów zostaną objęci proponowanymi przepisami, ale także firmy, które zajmują się sprzedażą elektroniki wyposażonej np. w baterie - pisze Gazeta Prawna.

Pojawiają się już pierwsze protesty, m.in. ze strony operatorów telefonii komórkowej, których dotyczą nowe propozycje. Wskazują oni, że proponowane przepisy spowodują więcej obciążeń biurokratycznych dla firm, jak i urzędów.

Przykładowo operator telefonii komórkowej, który wprowadza na rynek oprócz usług także same aparaty telefoniczne, będzie musiał złożyć wniosek o wpis do rejestru w Generalnym Inspektoracie Ochrony Środowiska, a także uiścić opłatę rejestrową - 1 tys. zł. Nie podoba się to przedsiębiorcom, którzy twierdzą, że wiele firm już ponosi koszty opłat rejestracyjnych związanych m.in. z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, a teraz dojdzie jeszcze dodatkowy koszt.

Szczegóły w Gazecie Prawnej w artykule Przedsiębiorcy będą musieli zagospodarować zużyte baterie

Źródło: Gazeta Prawna


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.